Już po raz dwudziesty ósmy gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach wielu miast w całej Polsce spotkać można wolontariuszy WOŚP. Jak ich rozpoznać?

W niedzielę, 12 stycznia, już po raz dwudziesty ósmy gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach kwestuje ponad 120 tysięcy wolontariuszy.

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, samoprzylepne czerwone serduszka, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem.

Jak powinien wyglądać identyfikator wolontariusza WOŚP? - fot. mat. pras.
Jak powinien wyglądać identyfikator wolontariusza WOŚP? – fot. mat. pras.

Na identyfikatorze znajduje się: imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka fundacji oraz kod QR.

Wspieraj WOŚP terminalem – fot. Łukasz Widziszowski
Wspieraj WOŚP terminalem – fot. Łukasz Widziszowski

Wspieraj terminalem

Cel 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można także bezgotówkowym wpłatom terminalem. Wolontariusza, który kwestuje terminalem charakteryzuje biała koszulka z napisem „Zbliż się do Orkiestry”, terminal i identyfikator.

Pamiętaj, że możesz wesprzeć WOŚP również za pomocą strony wplacam.wosp.org.pl. Możesz też wysłać SMS o treści SERCE na numer 75 565.

SMS na WOŚP – fot. mat. pras.
SMS na WOŚP – fot. mat. pras.