WOŚP 2018. Mieszkańcy najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego po raz kolejny grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Koncerty, licytacje i dużo dobrej zabawy – tak w Czeladzi wyglądał 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aż 86 młodych wolontariuszy zbierało w mieście środki na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

– Bardzo się cieszę, że tu jestem i już kolejny raz mogę dołożyć swoją cegiełkę do tej pięknej idei. Bez Jurka Owsiaka i jego fundacji nasz system ochrony zdrowia byłby w powijakach. Naprawdę warto pomagać. W przyszłym roku także zamierzać kwestować. Będę to robić do końca świata i jeden dzień dłużej – powiedziała nam Ola, jedna z wolontariuszek.

WOŚP 2018 w Czeladzi – fot. MZ
WOŚP 2018 w Czeladzi – fot. MZ

Wielki finał rozpoczął się o godz. 16.00 na czeladzkim rynku. Na scenie zagrali Püdelsi, Róże Europy oraz zagłębiowska formacja Ziggie Piggie, której żywiołem są rytmy reggae i ska. Nie zabrakło też czeladzkich zespołów dziecięcych i młodzieżowych. O godz. 20.00 rozbłysło oczywiście symboliczne „światełko do nieba” i zabrzmiał słynny hymn WOŚP.

Mieszkańcy, prócz dobrej zabawy, hojnie brali udział w licytacjach i chętnie wrzucali datki do puszek. – Liczymy, że w tym roku pobijemy kolejny rekord. Czeladzianie to wspaniali ludzie, którzy przy takich okazjach zawsze się jednoczą – podkreślają przedstawiciele władz miasta.

Sportowym akcentem 26. finału WOŚP był III czeladzki bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym udział wzięło około 200 zawodników.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Owsiak łamie prawo – ukrywa księgi rachunkowe mimo, że sądy kazały mu je ujawnić i kazał siłą usunąć dziennikarza Michała Rachonia pytającego o finanse z konferencji prasowej WOŚP – niebywały skandal. Gdyby media takie jak TVN i zwykli ludzie o to pytali, to znacznie więcej trafiłoby do dzieci, bo Owsiak musiałby się pilnować. A i on i WOŚP przegrali wiele procesów i główne media o tym milczą (tu o tym: niezalezna.pl/ (…) sp-ma-dziwny-problem ). Dzięki naciskowi mediów i obywateli Owsiak mniej wydawałby na Przystanek Woodstock, swoją rodzinę czy obsługę WOŚP-u i więcej pieniędzy byłoby przeznaczonych na sprzęt dla chorych dzieci i osób starszych. Niesprawiedliwe są (a nawet ocierające się o szantaż) komentarze zwolenników WOŚP pod adresem krytyków – krytykujesz, a gdy ktoś bliski ci zachoruje, to ten sprzęt uratuje mu życie. Tymczasem to nie wina krytyków WOŚP, że Owsiak kupił jakiś sprzęt i Państwo już go nie kupowało, bo bez sensu było kupować drugi taki sam czy podobny. Oczywiście na pewno zdarzyłoby się, że jakiegoś sprzętu Państwo by nie kupiło, ale nigdy nie mamy pewności czy akurat tego z którego korzystają nasi bliscy. Trudno sobie wyobrazić, że urzędnicy nawet za rządów SLD, PO czy PSL widząc, że nie ma naprawdę potrzebnego do ratowania życia sprzętu nie kupują go (a roczny budżet NFZ to około 60 miliardów złotych zaś kwota zebrana przez WOŚP jest około tysiąc razy mniejsza). Świetny tekst: Warto to wiedzieć o firmach Owsiaka, jego luksusach i samej WOŚP: Wpisz w w wyszukiwarkę: „Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę””. Bardzo ważne: Owsiak i jego ludzie popierają mordowanie nienarodzonych dzieci! Gdybym ja robił to co on i popierał mordowanie dzieci (niezależnie czy urodzonych czy nie) i ludzie by o tym wiedzieli, to czy miałbym większe wsparcie mojej akcji? Chyba nie, dlatego myślę, że większość ludzi tego o Owsiaku nie wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here