14 stycznie już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Sosnowcu już po raz kolejny finałowy koncert odbędzie się na Górce Środulskiej. Gwiazdami wieczoru będą Grzegorz Hyży i Anita Lipnicka.

W niedzielę, 14 stycznia, ponownie zagra najpopularniejsza orkiestra w Polsce, na czele z niezastąpionym dyrygentem Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Sosnowcu.

– Jesteśmy jednym z dziewięciu miast Polski, w których będzie się odbywała transmisja finału WOŚP w telewizji TVN. Nikt nam nie zabroni organizować tego typu imprez i jesteśmy z tego bardzo dumni – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem „wyrównywania szans w leczeniu noworodków”. Wolontariusze zbierać będą pieniądze na nowoczesny sprzęt, który później trafi do szpitali.

Główna impreza na Górce Środulskiej

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Paweł Leśniak
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Paweł Leśniak

W stolicy Zagłębia Dąbrowskiego najwięcej będzie się działo oczywiście na Górce Środulskiej. Ciekawie będzie też w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich i w Muzie.

Na Górce Środulskiej impreza rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do 20.30. Poprowadzi ją Piotr Zawadzki, aktor Teatru Zagłębia. Największymi gwiazdami, jakie wystąpią tego dnia w Sosnowcu będą Anita Lipnicka i Grzegorz Hyży. Wcześniej wystąpi sosnowiecki zespół Eier.

Wyjątkowe „światełko do nieba”

Po koncertach nie będzie jednak tradycyjnego „światełka do nieba” w postaci głośnych fajerwerków. Zaplanowano bowiem wyjątkowy pokaz laserów do muzyki w wykonaniu zespołu Another Pink Floyd.

– Wraz z występem zespołu Another Pink Floyd rozpocznie się pokaz iluminacji laserowych przy wykorzystaniu przynajmniej czterech wysokiej klasy laserów. To jednak nie koniec. W trakcie światełka do nieba duża grupa wolontariuszy ustawi się w kształt serca i odpali czerwone race. Wszystko zostanie sfotografowane z drona – wyjaśnia Piotr Zawadzki. – Jestem przekonany, że będzie to niezwykły, imponujący i zapierający dech w piersiach pokaz – dodaje.

To nie koniec atrakcji. Podczas finału odbywać się będą również pokazy służb ratowniczych oraz organizacji współpracujących ze sztabami WOŚP w województwie śląskim, akcje informacyjno-edukacyjne oraz licytacje na rzecz WOŚP.

Będzie się działo…

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Mariusz Binkiewicz
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Mariusz Binkiewicz

Finał WOŚP w Sosnowcu to nie tylko Górka Środulska. Dużo będzie się też działo na tzw. małej scenie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich. O godz. 9.00 rozpocznie się Latająca Akademia Udzielania Pierwszej Pomocy. – Przygotowaliśmy pokazy, kursy i instruktaże udzielania pierwszej pomocy – wymienia Ewelina Stasik.

W hali zaplanowano liczne warsztaty artystyczne i kulinarne, występy iluzjonistów i zespół muzycznych. Gwiazdą koncertu będzie Bartek Wrona, autor przeboju „Jedna na milion”.

– W tym roku wspólnie z wolontariuszami i mieszkańcami zbudujemy także ogromny latawiec – zapowiadają organizatorzy.

W strefie sportowej przewidziano turnieje e-sportowe, pokazy boksu. Będą też pokazy karate, capoeiry, szermierki, a także parada starych autobusów, pojazdów off road i samochodów wojskowych.

Dla uczestników finału przygotowano darmową komunikację między centrum Sosnowca, a halą na Zagórzu i Górką Środulską.

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Mariusz Binkiewicz
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Mariusz Binkiewicz

Muzeum gra z WOŚP

Z WOŚP gra również sosnowieckie muzeum. Od stycznia w Pałacu Schoena zwiedzający będą mogli zobaczyć pierwszą w Polsce, unikatową wystawę poświęconą wieloletniej działalności fundacji Jurka Owsiaka.

Policzą się z cukrzycą

Sporo będzie się też działo na Stawikach. O godz. 11.00 już po raz czwarty wystartuje organizowany przez stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec bieg „Policz się z cukrzycą”.

WOŚP 2017 w Sosnowcu - fot. Mariusz Binkiewicz
WOŚP 2017 w Sosnowcu – fot. Mariusz Binkiewicz

Muza i finałowe studio telewizyjne

Finał WOŚP zagości także w Muzie, gdzie powstanie telewizyjne studio finałowe. O godz. 20.00 spotkają się tam uczestnicy, wolontariusze i partnerzy 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy chcą też, aby w Muzie można było na żywo śledzić relację z Górki Środulskiej.

Celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku jest pozyskanie środków na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wraz z Urzędem Marszałkowskim orkiestra będzie też wspierać i promować działania województwa śląskiego na rzecz seniorów.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...