Zespół Eier z Sosnowca postanowił wziąć sprawy we własne ręce i chce wydać kolejną płytę. Pomóc im w tym mogą fani.

Muzycy z sosnowieckiego zespołu Eier zbierają pieniądze na wydanie nowego albumu. Pomóc im w tym mogą fani w społecznej zbiórce na stronie PolakPotrafi.

– Skończyliśmy nagrywać naszą trzecią płytę i przyjemny materiał. Dotarliśmy tak daleko, ale niestety skończyła się gotówka. Teraz potrzebujemy pomocy, aby muzyka trafiła do rąk naszych fanów. Jestem przekonana, że poczujecie dumę, że wsparliście nasz projekt, a płyta da Wam niezłego energetycznego kopa – zapowiada wokalistka Eier, Grażyna Machura.

Popularne ostatnio zbiórki społeczne umożliwiają mało znanym artystom na realizację pomysłów, które dotychczas często, ze względu na brak środków przepadały w szufladach.

Założenie zbiórki jest proste – wspierający akcje, w zamian za wsparcie dostaje wybraną nagrodę. W ramach akcji można „kupić” m.in. płytę, koszulkę czy też bilet na koncert. Gdy zostanie uzbierana założona kwota, nagroda dostarczana jest do wspierającego. Jeśli nie uda się uzbierać wystarczającej ilości środków, pieniądze wracają na konto wspierających.

Muzycy z Zagłębia potrzebują minimum 12 tysięcy złotych. Jeśli uda się uzbierać drugie tyle (24 tys. zł) nakręcony zostanie także profesjonalny teledysk. – Nowy album będzie rewolucją! Będzie zdecydowanie mocniejszy i znajdzie się na nim jeszcze więcej melodii – zapowiadają członkowie zespołu Eier.

Starania sosnowieckiej grupy wspiera mocno znany multiinstrumentalista i członek zespołu Hunter, Michał Jelonek. – Nowy album Eier zapowiada się bardzo dobrze. Piosenki mają piękne, wpadające w ucho melodie, podparte ciężkim brzmieniem i drapieżnym rytmem. Warto wesprzeć ten projekt, bo muzycy Eier są na prawdę fajni – powiedział.

Zespół Eier - fot. mat. pras
Zespół Eier – fot. mat. pras

Zespół Eier to sosnowiecka grupa założona 2009 roku. Zespół gra melodyjny rock z damskim charyzmatycznym wokalem. Teksty zespołu pisane są w języku polskim. Grupa wydała debiutancką płytę „Eier” (2011) oraz album „Iluzjonista” (2013). Eier lubi koncertować i kilkukrotnie nagradzany był różnymi nagrodami na festiwalach.

– Eier gra zaraźliwie melodyjny metal, z czystym, acz drapieżnym głosem wokalistki. Nie ma tu ekwilibrystyki technicznej, ale zestaw naprawdę chwytliwych tematów jest obszerny. Ponadto zespół udanie łączy heavymetalową tradycję z polską ludowością, co czyni zeń całkiem obiecujące zjawisko – czytamy o zespole w magazynie Teraz Rock.

Skład zespołu tworzą: Grażyna Machura (wokal), Andrzej Garnek (gitara), Karol Fujarski (gitara), Alek Kita (bas) i Piotr Kowalski (perkusja).

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here