Trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także miasta Zagłębia Dąbrowskiego czynnie włączają się do wsparcia Orkiestry. Ruszyły licytacje niezwykłych przedmiotów i wydarzeń.

DĄBROWA GÓRNICZA

Pióro prezydenta Dąbrowy Górniczej – Piękne czarne markowe pióro firmy Mont Blanc. – Podpisywałem nim  ważne i strategiczne dokumenty dla miasta, a dziś ma szanse być Twoje – zachęca Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Wskocz na rower z prezydentem Dąbrowy Górniczej – Niezwykła wycieczka rowerowa z prezydentem dębowego miasta wokół jeziora Pogoria III. Termin realizacji do uzgodnienia po wylicytowaniu.

Przejażdżka zabytkowym samochodem po Dąbrowie Górniczej – Niezapomniana przejażdżka zabytkowym i kultowym samochodem z czasów PRL-u Syreną 105 L. Przejazd obejmuje najciekawsze miejsca w Dąbrowie Górniczej, jednorazowo dla 3 osób.

BĘDZIN

W trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się licytacje dwóch unikatowych tortów: w kształcie będzińskiego zamku oraz rycerza Przemko. Do wylicytowania będą również koszulki z autografami gwiazd sceny muzycznej, które gościły w Będzinie m.in. Patrycji Markowskiej, Dody, Dawida Kwiatkowskiego, Afromental, Andrzeja Piasecznego „Piaska”, czy Kate Ryan.

REGION

Przejazd w kabinie maszynisty – Zarówno dla tych, którzy z sentymentem wspominają zabawy kolejką i marzenia o karierze maszynisty, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają rozwijać w sobie pasję do kolejnictwa. Koleje Śląskie oferują unikalną możliwość przejazdu w czynnej kabinie maszynisty. Zwycięzca będzie mógł zaproponować, w jaką trasę chce się wybrać.

Do wyboru jest cała siatka połączeń obsługiwanych przez Koleje Śląskie, jedynym warunkiem jest to, by czas przejazdu mieścił się w przedziale 2 godzin.

Towarzyszenie kierownikowi pociągu w pracy – Któż z nas nie marzy skrycie o posadzie kierownika? A już kierownika całego pociągu?! Z Kolejami Śląskimi będzie to możliwe. Wszystkim, którzy po cichu marzą, by móc odgwizdać odjazd, Koleje Śląskie proponują na jeden dzień wcielić się w pomoc kierownika pociągu. Kierownika – dodajmy – nie byle jakiego. Świeżo upieczony adept sztuki kolejowej będzie pełnił swoje nowe obowiązki pod okiem Konduktora KŚ.

Trasę przejazdu będzie mógł zaproponować sam zwycięzca spośród wszystkich relacji obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Czas przejazdu nie może być dłuższy niż czas trwania zmiany roboczej kierownika.

Zestaw gadżetów od Kolei Śląskich – W skład zestawu wchodzą sygnowane logiem Kolei Śląskich: termos (pojemność 0,5 l), koszulka rowerowa, koszulka ze schematem sieci rozmiar M, opaska odblaskowa, zestaw karteczek samoprzylepnych oraz długopis metalowy.

CZYTAJ TAKŻE: Kto w tym roku wylicytuje popularne rondo?

Bogowie film DVD od prof. Bochenka – Film na DVD pt. Bogowie ze specjalną dedykacją od prof. Andrzeja Bochenka, kardiochirurga.

Fotografia prof. Zbigniewa Religi podczas operacji – Fotografia prof. Zbigniewa Religi podczas operacji, wykonana przez byłego fotoreportera „Dziennika Zachodniego” Jozefa Makala. Wystawiane zdjęcie o rozmiarze 30 x 40, kupujący otrzyma oprawione i opatrzone podpisem Józefa Makala.

Prywatny pokaz iluzjonisty – Prywatny pokaz iluzji w wykonaniu Iluzjonisty Konrada Mościńskiego. Może on się odbyć u Ciebie w domu, w mieszaniu, bądź np. w restauracji podczas Twojej okolicznościowej imprezy jak urodziny itp. Termin do ustalenia.

SOSNOWIEC

Kajakowanie z prezydentem Sosnowca – Przedmiotem aukcji jest udział w jednym ze spływów, razem z prezydentem Sosnowca, Arkadiuszem Chęcińskim. Spływ kajakowy odbędzie się między czerwcem a wrześniem, data pozostaje do ustalenia.

Sosnowieckie gadżety dla Niej – Niepowtarzalny zestaw wydawnictw o Sosnowcu. W skład zestawu wchodzi gra Monopoly Recykling Sosnowiec, Spacerownik Sosnowiecki, Album na 115-lecie Sosnowca z podpisem prezydenta, Wydawnictwo „Sosnowiec między wojnami”, kubek Zagłębianki, koszulka Kulturalny Janek, filiżanka z herbem miasta, koszulka polo, kurtka z kapturem.

Ponadto w zestawie: magnesy, ołówek z czarownicą, długopis, t-shirt dziecięcy, parasolka, przewodnik po mieście, informator dla mieszkańca, notes, notes na lodówkę, torba Budżetu Obywatelskiego, zestaw do piaskownicy oraz kalendarz trójdzielny.

Sosnowieckie gadżety dla Niego – Niepowtarzalny zestaw wydawnictw o Sosnowcu. W skład zestawu wchodzi gra Monopoly Recykling Sosnowiec, Spacerownik Sosnowiecki, Album na 115-lecie Sosnowca z podpisem prezydenta, Wydawnictwo „Sosnowiec między wojnami”, kubek Zagłębiaka, koszulka Rozrywkowa Pola, filiżanka z herbem miasta, koszulka polo, kurtka z kapturem.

Ponadto w zestawie: magnesy, ołówek z czarownicą, długopis, t-shirt dziecięcy, parasolka, przewodnik po mieście, informator dla mieszkańca, notes, notes na lodówkę, torba Budżetu Obywatelskiego, zestaw do piaskownicy oraz kalendarz trójdzielny.

CZYTAJ TAKŻE: Zostań patronem sosnowieckich Stawików

Roczny wstęp na wydarzenia w Muzie – Zwycięzca licytacji, począwszy od marca do końca 2018 roku, będzie uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach w Muzie. Raz w miesiącu do dyspozycji będzie miał podwójne zaproszenie na wybrane przez siebie wydarzenie. W sumie zwycięzca aukcji otrzyma 10 podwójnych zaproszeń.

Wycieczka zabytkowym autobusem po Sosnowcu – Przedmiotem aukcji jest niezwykła wycieczka dla 20 osób, zabytkowym autobusem, po największych atrakcjach Sosnowca. Przewodnikiem będzie prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński.

Off-road z prezydentem – Zwycięzca aukcji przeżyje niezwykłą przygodę w terenie, wraz ze Stowarzyszeniem STT 4×4. Aukcja obejmuje przejazd samochodem terenowym wraz z prezydentem Sosnowca, Arkadiuszem Chęcińskim oraz wspólne grillowanie.

Spektakl wraz ze zwiedzaniem Teatru Zagłębia – Dwuosobowe zaproszenie na spektakl “Dobry wojak Szwejk” na piątek, 2 lutego o godz. 19:00. Dodatkowo zwycięzca aukcji otrzyma indywidualne zwiedzanie Teatru Zagłębie.

Rodzinny rejs jachtem żaglowym z instruktorami – Rodzinny rejs jachtem żaglowym z instruktorami Klubu Żeglarskiego Zagłębie po Zalewie Przeczycko-Siewierskim. Termin do indywidualnego ustalenia w czasie tegorocznego sezonu żeglarskiego.

Wszystkie aukcje znaleźć dostępne są TUTAJ.