Po ostatnich badaniach sanepid dopuścił do spożycia wodę w Zawierciu. Woda tam była niezdatna do picia od piątku.

Państwowo Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu wydał w niedzielę, 16 czerwca komunikat z którego wynika, że woda wodociągowa nie zawiera bakterii grupy coli, i jest ponownie zdatna do spożycia.

W dalszym ciągu ujęcie Stary Rynek i zasilana przez nią sieć wodociągowa będzie podlegała ciągłej dezynfekcji w celach ochronnych. Z tego powodu będzie możliwy specyficzny zapach i ewentualnie smak wody pochodzący od obecności podchlorynu sodu.

– Zapewniamy, że utrzymywany poziom dezynfekanta w sieci wodociągowej nie przekracza norm i jest bezpieczny dla Konsumentów – zapewniają przedstawiciele zawierciańskich wodociągów. – Zalecamy kilkuminutowe odkręcenie nieużywanych kranów w celu ich przepłukania – dodają.

Ponadto, miasto i dyrekcja szpitala poinformowały, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w Oddziałach Szpitalnych nie pojawili się, ani nie przebywają pacjenci z objawami zatrucia bakterią z grupy coli. Innego zdania są jednak mieszkańcy, którzy skarżą się na złe samopoczucie i objawy podobne do zatruć pokarmowych.