Już w najbliższy czwartek na deskach Teatru Zagłębia – „Wij. Ukraiński horror”, na podstawie opowiadania Mikołaja Gogola pt. „Wij”. Specjalnie dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie.

W „Wiju” Gogol, ten najosobliwszy z rosyjskojęzycznych poetów – piszący prozą, wraca do świata swojego dzieciństwa, na Ukrainę. Do świata opowieści zasłyszanych w kuchni w świetle ognia, do opowieści od których włos jeżył się na głowie.

Ich bohater seminarzysta Choma błądzi na pograniczu jawy i snu kuszony przez ciemne moce zła – by na końcu podróży zadać sobie pytanie, gdzie rodzi się to zło? Czy nie w naszej własnej duszy w samym środku jasnego dnia?

Gogola zagra Krzysztof Korzeniowski, natomiast w postać Panienki- Wiedźmy wcieli się Joanna Niemirska.

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na czwartkowy (godz, 19:00) spektakl (za symboliczną opłatą 2 zł, do odbioru w kasie Teatru Zagłębia przy ul. Teatralnej 4 w Sosnowcu).

Aby je zdobyć wystarczy napisać: Czego spodziewacie się po tytule spektaklu?

Odpowiedzi na pytanie wyślijcie do środy 22 lutego, do godziny 14:00 na adres mailowy: konkurs@twojezaglebie.pl, w tytule wpisując „Wij”. Zwycięzców poinformujemy o wygranej telefonicznie.

Pamiętajcie, aby w treści wiadomości umieścić swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy.

Przesłane odpowiedzi bez tych informacji NIE WEZMĄ udziału w konkursie. Prosimy również o dołączenie klauzuli o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych”.