W Czeladzi powstanie jedno z największych w Polsce centrów dystrybucyjnych odzieży i sprzętu sportowego. Pracę ma tu znaleźć kilkaset osób.

Panattoni rozpoczęło budowę centrum dystrybucyjnego dla producenta odzieży i akcesoriów sportowych przy ulicy Gdańskiej w Czeladzi. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie budynek magazynowy o łącznej powierzchni 67 009 m kw., z czego 2 177 m kw. zajmie dwukondygnacyjne biuro. W obiekcie będą magazynowane, sortowane i komplementowane produkty zamawianie przez klientów z Polski i Europy.

– Z radością informuję, że nasze działania progospodarcze prowadzone od wielu lat, we właściwym momencie, przyniosą szczególnie pożądany skutek. Wiadomo już bowiem, że w budowanej właśnie przez firmę Panattoni ogromnej hali przy Gdańskiej, powstanie jedno z największych w Polsce, centrów dystrybucji odzieży i sprzętu sportowego – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

W Czeladzi zatrudnienie znajdzie kilkaset osób. To właśnie na ich potrzeby zaprojektowano ok. 1 800 m kw. strefy rekreacyjnej. W jej skład wejdzie wielofunkcyjne boisko dostosowane do gry w piłkę nożną, tenisa, siatkówkę i koszykówkę, dwa obszary do gry w minigolfa, stół do gry w ping-ponga oraz strefa grillowa. Przy obiekcie znajdzie się też parking zewnętrzny z pętlą autobusową i przystankiem.

W przyszłym roku w Czeladzi… mnóstwo nowych miejsc pracy!

Już pojawiają się obawy i pytania Polaków a co będzie z…

Opublikowany przez Zbigniewa Szaleńca Niedziela, 5 kwietnia 2020

Ukończenie pierwszego etapu planowane jest na pierwszą połowę 2021 roku. – Jest już prawie pewne, że w połowie przyszłego roku, w nowym centrum dystrybucji, powstanie kilkaset nowych miejsc pracy. A my, musimy zrobić wszystko, by wśród nowozatrudnionych, jak najwięcej było czeladzian, którzy z powodu pandemii utracili, bądź utracą pracę – dodaje Zbigniew Szaleniec.