Nie macie pomysłu na ochłodę w upalny dzień w centrum miasta? Odwiedźcie jaworznicki wodny plac zabaw, który zlokalizowany jest na Plantach.

17 czerwca jaworznicki wodny plac zabaw, który zlokalizowany jest na Plantach, został uruchomiony na nowy sezon.

Wodny plac zabaw w Jaworznie został oddany do użytku w ubiegłym roku. Powierzchnia niecki, w której zamontowane są wodne urządzenia to ok. 450 metrów kwadratowych, ale cała przestrzeń parku wodnego ma ponad 4 tys. metrów kwadratowych. Na miejscu zamontowane są prysznice i przebieralnie oraz toalety.

Wodny plac zabaw w Jaworznie - fot. UM Jaworzno
Wodny plac zabaw w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

Wodny plac zabaw to nie tylko idealne miejsce dla dzieciaków. To także świetna przestrzeń do odpoczynku dla rodziców i dziadków, którzy mogą spokojnie usiąść w zacienionych miejscach, a nawet ułożyć się wygodnie na rozpiętych w zachodniej części placu siatkach. Wodny plac zabaw fantastycznie prezentuje się również wieczorem. Nawet, kiedy urządzenia są już wyłączone (działają w godzinach od 9.00 do 21.00), można bardzo przyjemnie spędzać czas w tej pięknie urządzonej i oświetlonej przestrzeni.

Wodny plac zabaw w Jaworznie - fot. UM Jaworzno
Wodny plac zabaw w Jaworznie – fot. UM Jaworzno

Obiekt, który powstał w miejscu, gdzie kiedyś działała kopalnia zaprojektował Robert Skitek, który ma na sowim koncie podobną atrakcję na remontowanym nabrzeżu jeziora Paprocany w Tychach.

Wodny plac zabaw w Jaworznie to drugi – po Będzinie – tego typu obiekt w regionie. Jego budowa kosztowała 5,5 mln zł.