W Jaworznie trwa budowa kolejnego już rynku. Tym razem w Niedzieliskach. Powstanie też plac zabaw i siłownia pod chmurką.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych przystąpił do budowy Jaworznickiego Rynku Kultury i Rozrywki w Niedzieliskach.

Jak ma wyglądać nowy rynek? Jak przekonują urzędnicy, będzie on wyposażony w ozdobne bramy, nawierzchnię z kostki brukowej zdobioną wzorem róży wiatrów. Pojawią się też ławki, altanki, kosze na śmieci oraz miejsca do gry w szachy.

Rynek w Niedzieliskach - fot. Architraw Jaworzno
Rynek w Niedzieliskach – fot. Architraw Jaworzno

To jednak nie koniec dobrych wieści. W okolicach Szkoły Podstawowej nr 3 powstanie dodatkowo plac zabaw z siłownią pod chmurką. Wszystko w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

– Plac zabaw będzie wyposażony m.in. w bujaki, huśtawkę wagową, pomost ruchomy, samochodzik, karuzelę, trap z drabinką, zestaw zabawowy z wieżami (drabinkami i zjeżdżalnią), huśtawki, w tym huśtawką „gniazdo” – wylicza Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaworznie.

Rynek w Niedzieliskach - fot. Architraw Jaworzno

Z kolei w siłowni pod chmurką pojawią się m.in. poręcze gimnastyczne, lina do wspinania, drabinka pozioma, urządzenia do wyciskania, wioślarz, stepper i twister.

– Cały teren zostanie obsadzony zielenią ozdobną, zabudowane zostanie także oświetlenie – podkreśla Maciej Zaremba.

Wykonawcą zadania jest jaworznicka firma Jaworent. Umowa została podpisana w maju i zgodnie z nią prace powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy. – Nowy rynek zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców prawdopodobnie we wrześniu – wyjaśnia Maciej Zaremba.

Koszt całego zadania wynosi ponad 353 tys. złotych.