Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które napadły na 67-letnią kobietę w jej własnym mieszkaniu w centrum miasta. Pokrzywdzona została poważnie poturbowana. 39-letnia kobieta i towarzyszący jej 32-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty.

Policjanci z Sosnowca otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta doszło do napaści. – Do drzwi mieszkania 67-letniej kobiety dobijało się dwoje ludzi. Ponieważ właścicielka znała mężczyznę (kiedyś wyświadczał jej drobne przysługi pomagając w domu), otworzyła drzwi. Kiedy tylko to się stało, towarzysząca mu kobieta uderzyła pokrzywdzoną pięścią w twarz. W wyniku ciosu ofiara upadła, a upadając doznała skomplikowanego złamania nogi – opisuje Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Para wtargnęła do domu. – Agresorka groziła pokrzywdzonej, która poturbowana leżała, nie mogąc się ruszyć. Napastnicy swobodnie „rozgościli się” w domu plądrując lodówkę 67-latki. Po chwili wyszli – dodaje rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Dopiero wtedy przerażona kobieta wezwała pomoc. Policjanci błyskawicznie zjawili się na miejscu i już po chwili zatrzymali sprawców napaści. 39-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty. – Kobieta odpowie za uszkodzenie ciała, najście na mieszkanie oraz groźby kierowane pod adresem 67-latki. Grozi jej do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie za najście na mieszkanie, za które może trafić za kraty na rok. Prokurator objął ich policyjnym dozorem – wyjaśnia Sonia Kepper.