Polska Liga Siatkówki wraz z prezesami wszystkich drużyn podjęła decyzję o zakończeniu sezonu. W PlusLidze sezon został anulowany i nie będzie przyznanych medali.

Po hokeju na lodzie, koszykówce i piłce ręcznej przyszedł też czas na siatkówkę. Władze związku podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek.

Sezon PlusLigi zakończono na etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym nie zostanie przyznany oficjalny tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.

– To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

Dominik Kwapisiewicz – fot. Krzysztof Popiół

Tym samym Aluron Virtu CMC Zawiercie kończy sezon na dziesiątym, a MKS Będzin na jedenastym miejscu. – Na pewno jest to rozsądna decyzja, przemyślana i powinniśmy to zaakceptować. W obecnej sytuacji zdrowie naszych zawodników, rodzin, sponsorów, prezesów i kibiców jest najważniejsze i powinno być na pierwszym miejscu – skomentował Dominik Kwapisiewicz, trener zawierciańskiego klubu. – W tym trudnym momencie powinniśmy się wspierać i podejmować racjonalne rozwiązania. Patrzmy teraz w przyszłość. Przed nami kolejny sezon w PlusLidze. Ważne żeby wystartował i żeby wszystkie kluby mogły w nim wystartować. Chcemy pracować i cieszyć się z gry w siatkówkę, bo to kochamy – dodał.

PRZECZYTAJ: Koronawirus storpedował EBL. MKS Dąbrowa Górnicza zostaje w elicie

Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Będą to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Palina i PGE Skra Bełchatów. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach w przyszłym sezonie.