W niedzielę, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Obowiązywać będą specjalne zasady sanitarne. Jak głosować?

W niedzielę lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. W lokalu wyborczym otrzymamy kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów na prezydenta. Aby oddać ważny głos należy postawić znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata.

Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument tożsamości. Dokument ten pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie i dopuszczenie go do głosowania. Jeśli zaś wyborca będzie korzystał z zaświadczenia o prawie do głosowania, komisja dopisze go do spisu wyborców.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz niepełnosprawni.

W lokalu wyborczym jednocześnie przebywać będzie mogła nie więcej niż jedna osoba na cztery metry kwadratowe na jego ogólnodostępnej powierzchni, z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej.

Przy wejściu do lokalu wyborczego powinien znajdować się płyn do dezynfekcji rąk dla wyborów. W czasie trwania głosowania dezynfekowane muszą być m.in. klamki, urny wyborcze i blaty stołów. Ponadto, obwodowa komisja wyborcza ma zapewnić wietrzenie lokalu przed przystąpieniem do pracy oraz co najmniej raz na godzinę i przez co najmniej 10 minut. W lokalu wyborczym wyborca ma obowiązek zakrywania ust i nosa.

Na każdej karcie znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Autentyczność karty będą potwierdzały: wydruk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej oraz odcisk pieczęci obwodowej komisji wyborczej.

Aby oddać ważny głos, należy wpisać znak X w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z ratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

W niedzielę głos będą mogły oddać także osoby głosujące korespondencyjnie. Będą mogły osobiście lub za pośrednictwem innej osoby dostarczyć kopertę zwrotną do obwodowej komisji wyborczej w obwodzie głosowania, w którym są wpisane do spisu wyborców. Koperty zwrotnej nie wolno wrzucać samodzielnie do urny wyborczej, musi ona trafić do członków komisji wyborczej.

W wyborach będziemy mogli oddać głos na popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę lub prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska)

Od północy z piątku na sobotę do końca głosowania w całej Polsce będzie obowiązywała cisza wyborcza Podczas jej trwania, nie wolno prowadzić agitacji wyborczej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Wybory 2020. Wygra ten, który przekona do siebie niezdecydowanych [KOMENTARZ]

11 KOMENTARZE

 1. Jak głosować? To proste, na polskiego kandydata dla którego Bruksela jest partnerem, a nie poszturchującym Polaków władcą, dla którego dobro Polaków jest najważniejsze, również tych Polaków pod na wsi pod Lublinem, pod Szczecinem i w każden odległej od wielkiego miasta wiosce. Na polskiego kandydata który złożył i podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny, ale też ustawę przyznającą polskim rodzinom z dziećmi pomoc państwa. Na tego kandydata który zadeklarował, że nie podpisze ustawy dot. wypłaty żydom mienia bezspadkowego. Na tedo kandydata który nikogo nie będzie zmuszał do szczepień na covid, na tego kandydata który nie podpisze ustawy pozwalającej homoseksualistom adoptować dzieci. To naprawdę proste jak głosować.

  • Jasne 🙂 Kandydat o którym wspominasz to prędzej nas z tej Unii Europejskiej wyprowadzi mówiąc, że jesteśmy tak perfekcyjnym narodem który da sobie radę sam i nie potrzebuje żadnych dotacji, ani podróży na dowód bez paszportu. Kandydat który skłócił Polaków dzieląc ich na lepszy i gorszy sort, na tych co dostają i na tych którzy muszą na to robić, na miastowych i wsioków, na inteligencję i debili. To ma być prezydent wszystkich Polaków? On nie ma nawet własnego zdania, podpisze wszystko co mu będzie prezes nakazywał. Dlaczego w czasach gdy światowa gospodarka dobrze się rozwijała, nasze państwo nie zgromadziło żadnych rezerw? Dlaczego wszystko zostało przejedzone i dziś w czasach kryzysu, Narodowy Bank Polski zmuszony jest drukować puste pieniądze by Polska gospodarka się całkiem nie zawaliła? Kryzys kiedyś się skończy, a te dodrukowane pieniądze bez pokrycia spowodują inflację nad którą nie będzie można zapanować. Już teraz planuje się podnosić podatki i wprowadzać nowe, choćby podatek od smartfonów. Dlaczego dotuje się propagandową telewizję publiczną, a brakuje pieniędzy na służbę zdrowia? Dlaczego indoktrynuje się ludzi w Kościołach i straszy piekłem w przypadku głosowania na niewłaściwego kandydata? Tyle nienawiści ile drzemie w Twoim faworycie nie było do tej pory w żadnym z kandydatów na prezydenta. Hitler też nienawidził – Żydów, obcokrajowców, innych krajów Europy, osób z inną orientacją seksualną. W każdym widział wroga i do czego to doprowadziło? Chcesz aby i u nas dzielono Polaków na ludzi i podludzi?

   • Poprawię tego anty. Po części to pretensje do układu SLD PSL PO i ich lat u steru. Kolorowy kandydat co pierwsze do zrobił to popchał lgbt. Liczne kłamstwa, chamstwo czy manipulacja w tym licznie zaprzyjaźnionych łże mediuf (500+, marsz niepodległości, łączenie, równość, zdanie dane warszawiakom, wiek emerytalny, ofe itd.), a ostatnio stand uper. Dubler. Kameleon. Jego partia założona z pieniędzy z Berlina no to co musi robić? Kandydat który woli obce firmy w Polsce niż polskie (głównie co nie dziwi niemieckie). Jest za emigrantami ekonomicznymi z północnej afryki. Kandydat, który nie zablokował wyprzedaży Polski przez PełO. Z Warszawy zrobiono narkotykowe paletowe kozie pośmiewisko. Kandydat z którego tekstów jak „wyciśnięto z wody konkrety to mało zostało, a zalało stolicę, a wcześniej czajka nie wytrzymała”.
    Dzieli to PO i jej fanatycy z pianą co widać za często. Jak vat wyciągali miliardowo z paliw itd. kosztem większości Polski to było ok? W zasadzie rządzi tam herr Tusk, także on będzie ala słupem bez jaj. Będzie podpisywane co mu CDU podsunie, yyy tzn. PO. Dobrze, że ten virus przed 2015 nie był bo piniędzy nie było oprócz dla swoich i byśmy byli jak na zachodzie z pandemia. Znowu bieda i głód dzieci wzrosną, będą likwidować, sprzedawać i wciskać propagandę, że się nie opłaca. Nieroby ekonomiczni napływowi będą straszyć Polki. Zabiorą tvp dla swoich by reżim bardziej dopinał się na każdym możliwym polu (senat, prezydent, sądy, największe media). Daj więcej o tej nienawiści PAD. Nie ośmieszaj się z tym Hitlerem, bo łatwo o kontrę. W twoim kandydacie dopiero to drzemie nie tylko mnóstwo nienawiści co codziennie pokazuje, ale wysoki poziom i łatwość kłamania manipulowania obiecania to takiego jeszcze na tym etapie nie było.

    • Również skomentuję, choć poziom polszczyzny przedmówcy odrzuca…
     Partia złożona z pieniędzy z Berlina powiadasz. Co wy tych Niemców tak się czepiacie? Jakimi samochodami Duda jeździ, niemieckimi czy może polskimi? Powinien chyba jeździć jakimś polonezem skoro tak promuje polskie. Tak samo, co was bolą zagraniczne firmy w Polsce? Masa ludzi żywi się w Lidlach, Biedronkach i innych Kauflandach, bo tam jest TANIO. Gdyby istniała polska sieć sklepów w której byłoby równie tanio to Polacy tam by dokonywali zakupów. Niestety lata rządów PiS doprowadził do tego, że Polacy zmuszeni są dokonywać zakupów w dyskontach i liczyć każdy grosz.
     Straszenie imigrantami z Afryki jest tak słabe, że równie dobrze mógłbyś straszyć diabłem. Ci imigranci tutaj nie przyjadą, bo dla nich Polska to żaden raj, a zresztą to za czasów PiS dotarła do Polski największa fala migrantów, może nie z Afryki, ale z Ukrainy i jakoś rząd nie krzyczał o idącym „zagrożeniu ze wschodu” tylko zacierał rączki, bo podatki Ukraińcy płacą. Mówisz o wyprzedaży polskich firm, myślisz, że dalej powinny być państwowe? Kopalnie są państwowe i trzeba do nich dopłacać, elektrownie również ledwie zipią nie modernizowane od lat. Takie to dobre jest? Jak za socjalizmu tak? Państwowe to niczyje, można kraść, więc kradną i wygląda to tak jak wygląda. Narzekacie na obcy kapitał to zakładajcie własne firmy, albo przejmujcie prywatyzowane, przecież w państwie PiS jest dobrobyt i ludzi stać na rozkręcenie własnego biznesu. Czemu tego nie robicie, tylko pozwalacie, aby obcy kupowali? Co ma awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków do Trzaskowskiego to nie wiem, chyba tyle samo co ułaskawienie pedofila przez Dudę. Tylko straszenie prehistorycznym Tuskiem wam wychodzi to może jeszcze Jaruzelskim postraszcie, kogo ta jeszcze w szafie macie, żeby ludzi zastraszyć? Trzaskowski i nienawiść? Na kogo on złe słowo powiedział, ja nie słyszałem. Każdy człowiek ma miejsce w świecie Trzaskowskiego, zarówno ateista jak i wierzący, zarówno homo jak i hetero, zarówno Polak jak i obcokrajowiec, a w świecie Dudy? Miejsce jest tylko dla wybranych, wszyscy myślący inaczej to zło.

 2. Co Wy piszecie biznes to biznes a państwo to biznes danego narodu, zaspakajanie biznesu innych narodów w państwie to neokolonializm i w związku z tym wybór staje się dość prosty.

 3. Tylko Duda nikt z PO
  Nie chcemy mało rozgarniętego, kłamczucha zmieniającego zdanie co 2 godz dumnego posła co ma krótką pamięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here