Sosnowieccy policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność. W szpitalu z bardzo poważnymi obrażeniami przebywa seniorka, która w trakcie zajścia z udziałem agresywnego psa spadła ze schodów. Kobieta przeszła operację i jej stan określany jest jako ciężki.

Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z bloków w dzielnicy Niwka w Sosnowcu. – Pies w typie rasy będącej w grupie ras wymagających od właścicieli szczególnego pozwolenia, zaatakował 70-letnią sąsiadkę swojej właścicielki. W wyniku ataku seniorka straciła równowagę i spadła ze schodów – informuje Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Niestety całe zdarzenie spowodowało bardzo poważne konsekwencje. – Pokrzywdzona ma złamaną rękę i wiele żeber, przebite płuco i obrażenia głowy. Po operacji lekarze określają jej stan jako ciężki – opisuje rzecznika sosnowieckiej komendy.

Właścicielka czworonoga może teraz ponieść odpowiedzialność karną za nienależyty nadzór nad zwierzęciem. – Jeśli okaże się, że poprzez niewłaściwe sprawowanie nadzoru nad zwierzęciem naraziła ona 70-latkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, może jej grozić kara do 3 lata więzienia – wyjaśnia Sonia Kepper.

Sosnowieccy policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność! Błahe z pozoru zdarzenie może mieć bowiem bardzo tragiczne konsekwencje