Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kompletnie pijani sprawowali „opiekę” nad 8-miesięcznym niemowlakiem.

Policjanci, podczas patrolu na jednej z ulic w centrum miasta, zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn prowadzących dziecięcy wózek. Obaj panowie zataczali się i nie byli w stanie właściwie utrzymać równowagi. Było to szczególnie niebezpieczne, bowiem jeden z nich trzymał na rękach niemowlę.

Mundurowi szybko ustalili, że jeden z mężczyzn jest ojcem dziecka i aktualnie sprawuje nad nim „opiekę”. Jak się okazało, w jego organizmie było ponad 3 promile alkoholu. Na miejsce sprowadzono matkę dziecka, jednak po jej przybyciu od razu okazało się, że kobieta również jest pijana – jej mowa była bełkotliwa i ona również miała problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykazało, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Dziecko, decyzją sędziego, trafiło do rodziny zastępczej, a o dalszym losie nieodpowiedzialnych opiekunów zadecyduje prokurator. O tym natomiast, kto będzie sprawował opiekę nad niemowlęciem zadecyduje sąd rodzinny.