Wiosna w Sosnowcu będzie kolorowa. MZUK posadzi w tym roku na terenie miasta prawie 30 tys. roślin. Pojawią się nowe łąki kwietne.

Sosnowiecki MZUK szuka dostawców roślin do wiosennych obsadzeń gazonów i kwietników sezonowych na terenie miasta. W sumie zakład chce zamówić prawie 30 tysięcy sztuk roślin.

Tradycyjnie nasadzenia rozpoczynają się od bratków, których w sumie będzie 3200 sztuk. Kwiaty koloru białego i bordowego zobaczymy w miejskich kwietnikach i gazonach – zapowiada Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu.

Łąki kwietne w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Nowe łąki kwietne w Sosnowcu

Najwięcej roślin będzie można zobaczyć w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. – Aksamitki, begonie, żeniszek meksykański, gazania lśniąca – to tylko niektóre rośliny, które spotkamy m.in. w parku. W sumie nasadzimy tam blisko 10 tysięcy kwiatów – mówi Marcin Jakubczyk.

Pozostałe kwiaty zostaną nasadzone w kwietnikach na terenie całego miasta. W tym roku pojawi się również więcej łąk kwietnych. Po raz kolejny wzdłuż ulicy 11 listopada i w trzech nowych lokalizacjach: przy ulicy Orlej, Wawel oraz Baczyńskiego.