Będzińscy mundurowi zatrzymali sprawców przestępstwa. Dwóch z nich to sprawcy, którzy dokonali rozboju na 29-latku oraz…sam 29-latek, który jak się okazało, ma do odsiadki ponad 9 miesięcy.

W Będzinie doszło do kolejnego rozboju na klatce budynku mieszkalnego znajdującego się w okolicy centrum miasta. Dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu, zaatakowało 29-letniego mieszkańca miasta. Sprawcy zaczęli kopać, uderzać i dusić mężczyznę, by wreszcie zabrać należący do niego telefon. Kiedy osiągnęli swój cel szybko zaczęli uciekać. Poszkodowany zgłosił sprawę na policję.

Przekazany rysopis mężczyzn ekspresowo trafił w ręce funkcjonariuszy, którzy namierzyli sprawców przestępstwa i dokonali ich zatrzymania. W toku prowadzonych czynności będzińscy mundurowi ustalili, że sprawiedliwość dosięgnie również zgłaszającego, który chyba zapomniał, że ma przed sobą ponad 9 miesięcy do spędzenia za kratami.

O dalszym losie sprawców rozboju zdecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.