W połowie czerwca, na jednej z prywatnych posesji w centrum Zawiercia, policja odkryła zwłoki mężczyzny. Do dziś nie udało się ustalić jego tożsamości. Policja apeluje o pomoc.

Zawierciańscy policjanci poszukują osób, które mogą pomóc w identyfikacji mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 18 czerwca w budynku na prywatnej posesji przy ul. Daszyńskiego w Zawierciu. Mundurowi, pod nadzorem prokuratora, wykonali oględziny miejsca znalezienia ciała.

Leżące na ziemi zwłoki znajdowały się w stanie daleko posuniętego rozkładu. Nie było przy nich żadnych dokumentów osobistych. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Przy ujawnionych zwłokach znaleziono zegarek z białym cyferblatem marki „Perfect” ze skóropodobnym paskiem oraz medalik koloru srebrnego.

Jak informuje policja, mężczyzna mógł mieć około 40-60 lat, był średniej budowy ciała i miała ciemne włosy. Na sobie miał kurtkę zimową z kapturem – koloru ciemnego, ciemne sztruksowe spodnie, zimowe jasno-beżowe, zasuwane od wewnętrznej strony buta.

Ktokolwiek rozpoznaje rzeczy znalezione przy zwłokach mężczyzny lub może podać jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu jego tożsamości, proszony jest o kontakt z wydziałem kryminalnym KPP w Zawierciu tel. (32) 67 38 255 lub z najbliższą jednostką policji tel. 112 lub 997. W tym celu można również skorzystać poczty elektronicznej e-mail: dyzurny@zawiercie.ka.policja.gov.pl oraz formularza „Powiadom nas” zamieszczonego na stronie internetowej KPP Zawiercie.