Policjanci z czeladzkiego komisariatu zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy uwięzili, a następnie pastwili się nad 18-letnim mieszkańcem miasta. Sprawcy chcieli w ten sposób chcąc wymusić zwrot wierzytelności.

39-letni mieszkaniec Czeladzi domagał się od dłuższego czasu zwrotu 1500 zł, które miał mu być winny 18-latek. Wierzyciel o pomoc w ściągnięciu długu poprosił swoich znajomych. Na „rozmowie” z dłużnikiem pojawili się także dwóch mężczyzn w wieku 18 i 25 lat.

Mężczyźni spotkali się na ulicy w centrum Czeladzi. Tam po chwili obezwładnili 18-latka i zamknęli go w bagażniku auta. Oprawcy wywieźli młodego mężczyznę w odludne miejsce na terenie miasta i tam zaczęli się nad nim pastwić, próbując zmusić go do oddania długu – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Uwolniony ostatecznie czeladzianin zgłosił się na policję. 38-letni napastnik oraz jego dwa kompanii zostali zatrzymani. Sprawcy przestępstwa zostali objęci policyjnym dozorem. Ich dalszym losem zajmie się sąd i prokurator. Grozi im 5 lat więzienia.