Sosnowieccy policjanci ustalają przyczyny pożaru restauracji na terenie kompleksu wypoczynkowego Balaton w Sosnowcu. Praktycznie cały budynek został w mniejszym lub większym stopniu zniszczony.

W piątek, 19 czerwca, po godz 13.00 służby zostały powiadomione o pożarze, jaki wybuchł w nieczynnej restauracji położonej na terenie kompleksu wypoczynkowego Balaton. Ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko i objął piętro i poddasze. Praktycznie cały budynek został w mniejszym lub większym stopniu zniszczony. Akcja gaśnicza trwała wiele godzin i wzięło w niej udział 36 strażaków.

Sosnowieccy policjanci zabezpieczali teren oraz prowadzili intensywne czynności wyjaśniające. – Na szczęście okazało się, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Z uwagi konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa dopiero następnego dnia możliwe było przeprowadzenie oględzin strawionego przez ogień obiektu. Śledczy przeprowadzili je z udziałem biegłego, który wyda opinię w tej sprawie. Po jej uzyskaniu będzie można określić przyczynę pożaru – wyjaśnia Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Jak wstępnie ustalono budynek nie był ubezpieczony.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Pożar nieczynnej restauracji nad Balatonem. Płonie dach obiektu [WIDEO]

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. Niestety był to zapyziały obiekt wioskowo-weselny. Nawet kawy, piwa nie dało się tam napić. Fajne letnie tarasy zabudowano 🙁
  Takie same wieśmaki jak w Leśnej – ale tam powstała nowa Muszelka! I oby trzymała poziom!!
  Ktoś z kasą i mógłby powstać na gruzach fajny interes. Wesela i stypy nie muszą zamykać całego interesu dla spacerowiczów.
  Może Siedlisko Stawiki, Indiana by to łykli za czapkę gruszek?

  PS
  Kiedyś w Leśnej serwowano „z okienka” a wesele swoją drogą

  • A to Pan tak delikatnie o leśnej „wieśmaki”, czasami chciałoby się użyć słów mniej delikatnach a bardziej precyzyjnych ;).

   Czuję, że w tle tej całej akcji może chodzić o całkiem spore pieniądze (i prawo własności nie tylko budynków)

 2. Heloł!!!
  Co z tymi przystankami w Centrum?!?!
  Ten od Patelki to wymaga chyba tylko podniesienia 3 krawężników?! 3 godziny roboty?!
  A tam się nic nie dzieje!!!!!!!!!

  • Drugi buspas pewnie budują, to zlikwiduje tam ruch pojazdów osobowych i co za tym idzie, zminimalizuje do zera ryzyko wypadków. Chytrze!

   • Taka jest światowa tendencja. W centrach miast tylko komunikacja miejska i rowerzyści. Czy tego chcesz czy nie, kiedyś dotrze to także do Sosnowca.

 3. Doradzę wszystkim za Norwidem . Różnijmy się pięknie i mocno. Inwektywy jedenie świadczą o poziomie osoby która ich używa. Nic taka osoba nie osiągnie poza negatywną rozpoznawalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here