Sosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu dla osoby niepełnosprawnej. Złodziej wpadł dzięki nagraniu z monitoringu.

Do kradzieży pojazdu doszło nocą na jednej z ulic centrum miasta. Niepełnosprawny mężczyzna zgłosił brak pojazdu już następnego dnia. Policjanci szybko odnaleźli skradziony samochód – sprawca zdążył wymontować z niego akumulator.

Kiedy kryminalni zaczęli przeglądać zapisy monitoringów zabezpieczone do sprawy, na ekranie pojawiła się doskonale znana im twarz. 27-letni mieszkaniec Sosnowca był już w przeszłości wielokrotnie karany – za kradzieże skuterów, wymuszenia rozbójnicze, a także ataki na policjantów. Wytropienie go było już tylko kwestią czasu.

Policjanci zatrzymali złodzieja na jednej z giełd na terenie aglomeracji śląskiej. – Śledczy wiedzą, że sprawa jest rozwojowa, ponieważ podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie wiele rzeczy (odzieży, butów, narzędzi), których pochodzenia nie był w stanie logicznie wytłumaczyć. Trwają ustalenia skąd pochodzą zabezpieczone przedmioty – wyjaśnia podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Policjanci zabezpieczyli u sprawcy również pieniądze na poczet przyszłych kar. Za samą tylko kradzież samochodu niepełnosprawnego może mu grozić 10 lat więzienia.