We wtorek, 27 grudnia decyzją będzińskiego sądu 59-latek z Wojkowic, podejrzany o zabójstwo swojego 34-letniego syna, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Z 24 na 25 grudnia będzińscy policjanci otrzymali informację o pobitym mężczyźnie. Został on znaleziony na ulicy Harcerskiej w Wojkowicach obok swojego miejsca zamieszkania. Obrażenia jakich doznał 34-latek okazały się w skutkach śmiertelne.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w wigilijny wieczór pomiędzy 34-latkiem a jego 59-letnim ojcem doszło do awantury podczas której z niewyjaśnionych przyczyn starszy z mężczyzn zaatakował deską swojego syna. Następnie wyniósł ciało z domu na ulicę i je zostawił. Policjanci podejrzewają, że być może w ten sposób próbował upozorować wypadek.

Dwa dni temu prokuratura przesłuchała sprawcą i postawiła mu zarzut zabójstwa. Wczoraj, podczas posiedzenia w Sądzie Rejonowym w Będzinie, zastosowano wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Mieszkańcowi Wojkowic za zabójstwo własnego syna grozi nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here