31 stycznia 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale pomagać można już teraz. Trwa zbiórka do eSkarbonek.

Hasłem przewodnim kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest „Finał z głową”. Tym razem fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Ze względu na obowiązujące ze względu na pandemię koronawirusa obostrzenia 29. finał nie odbył się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. W tym roku finał odbędzie się 31 stycznia. Jednak pomagać można już teraz. Trwają zbiórki do eSkarbonek.

Jednym z wolontariuszy został prezydent Sosnowca. – Tak do końca jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądał finał, głównie ze względu na obostrzenia. Postanowiłem więc zostać wirtualnym wolontariuszem – mówi Arkadiusz Chęciński.

Jak wpłacić pieniądze?

Korzystanie z eSkarbonek jest szybkie, proste i bezpieczne. Należy wejść na stronę internetową eSkarbonki, wybrać kwotę darowizny i formę płatności (karta Mastercard lub PayU), wpisać swoje imię i adres email, zaakceptować regulamin i na koniec kliknąć „Wpłać”. Trwa to zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Następnie użytkownik jest przekierowywany na odpowiednią stronę PayU (operatora płatności w eSkarbonkach), na której należy postępować zgodnie z instrukcjami. Oprócz kart płatniczych, dostępne formy płatności to również przelew bankowy czy BLIK.

Po realizacji wpłaty darczyńca zostanie przekierowany z powrotem do eSkarbonki, gdzie wyświetli się osobiste podziękowanie od Jurka Owsiaka. Na stronie eSkarbonki pojawi się też informacja o wpłacie, wraz z jej kwotą i imieniem darczyńcy.

Zagłębiowskie wsparcie

Jak co roku, w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy włączą się zagłębiowskie miasta. – Plan działań podamy już wkrótce. Do ostatniej chwili czekaliśmy na decyzje rządowe dotyczące obostrzeń. Niezależnie od tego, gramy z Orkiestrą. Do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówi prezydent Sosnowca.

Podobnie jest także w innych miastach. – Planujemy warsztaty i koncerty online. Nie zabraknie również licytacji. Już teraz Octagon przekazał nam koszulkę z podpisami zawodników sztuk walki, w tym m.in. Artura „Kornika” Sowińskiego. Koszulki otrzymamy także od Aluronu CMC Zawiercie, Viretu CMC Zawiercie oraz Warty Zawiercie. Każdy, kto chciałby przekazać nam przedmiot na licytacje, może kontaktować się bezpośrednio przez Facebooka lub mailowo: wosp@zawiercie.eu – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawierciu. – Uruchomiliśmy również tzw. wirtualną puszkę, dzięki której można wesprzeć WOŚP przez internet, nie wychodząc z domu – dodają.