Od kilku miesięcy trwa remont gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Wiąże się to ze sporymi utrudnieniami.

Od stycznia 2017 roku mieszkańcy nie mogą korzystać z wypożyczalni i czytelni. Książki wypożyczone z budynku przy ul. Zegadłowicza można oddawać w pozostałych dziewiętnastu filiach sosnowieckiej książnicy.

To jednak nie koniec zmian organizacyjnych. Dyrekcja oraz działy wewnętrzne zostały przeniesione do tymczasowej siedziby przy ul. Teatralnej 9 (budynek Agencji Rozwoju Lokalnego). Z kolei dział multimedialny funkcjonuje obecnie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Parkowej 1A.

Przypomnijmy, że prace remontowe mają się zakończyć do końca 2017 roku. Inwestycja ma kosztować 20,5 mln zł i zapłaci za nią miasto.

– Nasza biblioteka to miejsce spotkań kulturalnych sosnowiczan, dlatego zależy nam na jej przemianie. Nowe oblicze książnicy ma być gotowe do końca 2017 roku i będzie to jedna z największych inwestycji, jakie w najbliższym czasie będziemy prowadzić – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej liczy ponad 830 tysięcy zbiorów. W 2015 roku z usług sosnowieckiej książnicy skorzystało 40 tys. osób.

Tak po remoncie będzie wyglądać sosnowiecka książnica: