Borykający się z ogromnymi problemami finansowymi Szpital Miejski w Sosnowcu stale inwestuje i organizuje specjalne akcje dla pacjentów. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Sosnowiecki Szpital Miejski stale szuka środków i realizuje inwestycje, które mają poprawić jakość leczenia i świadczenia usług medycznych w placówce. Tylko w 2018 roku szpital wybudował pawilon szpitalny dla potrzeb bloku operacyjnego i oddziału intensywnej opieki medycznej.

– Wartość inwestycji od 2014 roku wyniosła łącznie 53,5 mln złotych. Tu warto przypomnieć, że sosnowiecki szpital wykonuje zabiegi dla mieszkańców Sosnowca i okolicznych miast. Ponadto wymogi stawiane przed szpitalem przez ministerstwo powodują konieczność spełniania wyznaczanych standardów przez co inwestycje są konieczne – wyjaśnia Dariusz Skłodowski, prezes sosnowieckiej lecznicy.

Oprócz prac remontowych i modernizacyjnych, placówka szczególną uwagę przywiązuje do profilaktyki i troszczy się o zdrowie mieszkańców. Zarząd planuje kilka akcji specjalnych w skali roku. Pierwsze z nich zostały zrealizowane już w czerwcu. Były to warsztaty „Bezpieczny Maluch” i akcja dedykowana mężczyznom, w ramach której z okazji Dnia Ojca szpital zorganizował bezpłatne badania krwi pod kątem oznaczenia antygenu PSA.

W najbliższym czasie szpital przeprowadzi kilka podobnych akcji. Ich plan ma być znany pod koniec wakacji. – Zakres akcji wybieramy na podstawie zapotrzebowania pacjentów. Pierwsze inicjatywy pokazały, że mieszkańcy chętnie z nich korzystają, a jak wiemy – lepiej ostrzegać i zabezpieczać się niż leczyć – zapowiada prezes Dariusz Skłodowski. – Wśród zamierzonych działań są akcje planowane przez oddziały ginekologii i położnictwa – 9‑miesięczny cykl spotkań edukacyjnych dla przyszłych mam i ojców, akcja profilaktyczna z zakresu dermatologii, szczególnie istotna po wakacyjnym okresie opalania się – wylicza.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Szpital Miejski w Sosnowcu stracił płynność finansową. Konieczna pomoc miasta