Konrad Buczek został nowym zawodnikiem MKS-u Będzin. – W Będzinie tworzy się fajna paczka, która może namieszać w tabeli i sprawić niejedną niespodziankę – mówi młody rozgrywający.

Konrad Buczek, który w poprzednich rozgrywkach wywalczył wicemistrzostwo kraju z ONICO Warszawa został nowym rozgrywającym MKS-u Będzin.

25-latek swoje pierwsze kroki stawiał w MDK Warszawa. Z klubem tym sięgnął po mistrzostwo Polski kadetów. W PlusLidze występuje od czterech lat. Przez trzy lata bronił barw AZS-u Częstochowa i ostatni rok w ONICO Warszawa. W swoim CV ma również występy w AZS AGH Kraków i TS Victoria Wałbrzych.

– Teraz czas na kolejny rozdział, oparty na bardzo ciekawym i długofalowym projekcie, w którym znalazł się m.in. trener Jakub Bednaruk, robiący swoją osobą duże wrażenie – stwierdził zawodnik.

W Będzinie, mierzący 190 cm wzrostu siatkarz, będzie kierował grą MKS-u wspólnie z reprezentantem Kanady, TJ-em Sandersem. – Mam nadzieję, że dużo się od niego nauczę i że nasza współpraca będzie bardzo owocna – przyznaje Konrad Buczek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

Konrad Buczek jest ósmym graczem, który wzmocnił latem MKS. Wcześniej umowy podpisali: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel), Purya Fayazi (Matin Varamin VC), Michał Superlak (Gwardia Wrocław). W klubie pozostali natomiast: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal oraz Artur Ratajczak. Trenerem zespołu jest Jakub Bednaruk.

FOTO: Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY