Z okazji Dnia Ojca, Sosnowiecki Szpital Miejski przygotował specjalną akcję skierowaną do wszystkich mężczyzn.

Dzień Ojca to piękne i jedno z najistotniejszych świąt w roku. Tata, obok mamy, jest najważniejszą osobą w życiu każdego z nas. Ojcowie pokazują dzieciom świat i zasady w nim panujące, zachęcają do działania, motywują do dążenia do celu, kształtują ducha i charakter swoich dzieci.

Ojcowie często zapracowani, pochłonięci sprawami zawodowymi i prywatnymi, skupieni na dbaniu o rodzinę nie mają czasu by zatroszczyć się o własne zdrowie. A specjaliści podkreślają, że przynajmniej raz w ciągu roku każdy dorosły człowiek powinien wykonać podstawowe badania profilaktyczne. tj. morfologię krwi obwodowej, OB, Glukozę, ALAT, ASPAT, Trójglicerydy, Cholesterol (w tym LDL,HDL), kwas moczowy aby zmonitorować stan swojego zdrowia i w porę wychwycić pierwsze symptomy chorobowe.

Warto również wykonać EKG, badanie USG jamy brzusznej i oznaczyć PSA, które to badanie daje możliwość oznaczenia antygenu specyficznego dla prostaty tj. białka wytwarzanego wyłącznie przez komórki tego organu. To proste badanie krwi może pomóc w wykryciu raka prostaty w jego wczesnej fazie, przed pojawieniem się objawów.

Z okazji Dnia Ojca Sosnowiecki Szpital Miejski przygotował specjalną ofertę: bezpłatne badania krwi – antygen PSA. Badania będą odbywały się w punkcie pobrań przy laboratorium (ul. Szpitalna 1) w terminie 24.06–30.09.2019r., godz. 7:00-10 (trzeba być na czczo). Rejestracja możliwa pod nr telefonu: 32 41 30 133.

– To proste badanie może pomóc w wykryciu raka prostaty w jego wczesnej fazie, jeszcze przed pojawieniem się objawów. Placówka w ten sposób przypomina, że przynajmniej raz w ciągu roku każdy dorosły człowiek powinien wykonać podstawowe badania profilaktyczne – podkreślają przedstawiciele placówki.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here