W nocy z 7 na 8 maja odbył się kolejny transport kondensatorów do budowanego bloku energetycznego. Kolumna samochodów zablokowała trasą DK79 na granicy miasta Sosnowiec i Jaworzno.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godz. 23:30-3:30 odbył się transport kondensatorów do budowanego bloku energetycznego na terenie elektrowni Jaworzno III. To już drugi mega transport. Wcześniej dostarczono na teren budowy już dwa ogromne zbiorniki.

Trasa zaczęła się w Opolu. Następnie, przejazd ponadnormatywny przebiegał trasą DK79, na granicy Sosnowca i Jaworzna – ul. Obrońców Września 1939 roku (DK-79) – przejazd strefą przemysłową II, III (wjazd przez przewiązkę drogową – demontaż barier betonowych JERSEY) – skrzyżowanie DK-79/Wojska Polskiego – Wojska Polskiego – Energetyków.

Transportowane były dwa kondensatory o łącznej masie (zestaw + kondensator) 131 i 133 tony. Operację przewożenia planowano już od kilku miesięcy. Wybrano starannie drogi. Przejazd zakończył się o 3:30 w Jaworznie.

Nowy blok Elektrowni Jaworzno budowany w technologii węglowej na parametry nadkrytyczne z wyprowadzeniem mocy linią 400 będzie rocznie spalał do 2,8 mln ton węgla, który w większości będzie pochodził z kopalń grupy Tauron. Blok będzie wytwarzać rocznie do 6,5 TWh energii elektrycznej, co odpowiada zapotrzebowaniu 2,5 mln gospodarstw domowych.

Czy kupno tabletów przez sosnowiecki magistrat to dobry pomysł?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...