Miłośnicy motoryzacji spotkali się w niedzielę na targowisku miejskim przy ulicy Świerczewskiego w Będzinie podczas Klasycznej niedzieli czyli zlotu samochodów klasycznych i zabytkowych.

Klasyczna niedziela to comiesięczne, cykliczne zloty samochodów klasycznych i zabytkowych odbywające się w okresie od kwietnia do października w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na placu targowym w Będzinie w godzinach 9.00-13.00.

Mieszkańcy całego regionu mogli podziwiać świetnie odrestaurowane stare samochody, m.in. Forda Mustanga, Triumpha, Citroena DS, a także fiata 126p czy poloneza. Nie zabrakło także niemieckich aut, zwłaszcza ze znaczkiem VW na masce.

Wśród samochodów przyjeżdżających do Będzina znajdują się prawdziwe perełki. Podczas Klasycznej niedzieli uczestnicy zlotu tradycyjnie zagłosowali na Samochód Miesiąca, którym został Ford Mustang z 1969 roku.

Na zlocie, poza klasycznymi samochodami spotkać można było wolontariuszy ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu, którzy zbierali karmę i legowiska dla swoich podopiecznych.

Majową Klasyczną niedzielę uświetniła wizyta reporterów stacji TVN Turbo – popularnego kanału tematycznego o motoryzacji.

Fani motoryzacji i miłośnicy starych samochodów będą się mogli ponownie spotkać w Będzinie już 4 czerwca. Możecie być pewni, że będzie na co popatrzeć.