Podczas kąpieli w niestrzeżonym zbiorniku wodnym utonął 49-letni mężczyzna. Wojkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. To już kolejna ofiara wody w województwie śląskim.

Na terenie niestrzeżonego kąpieliska wodnego „Rogoźnik Zalew I” doszło do utonięcia 49-letniego mężczyzny, mieszkańca Sosnowca. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna zachłysnął się wodą. Świadek tego zdarzenia wyciągnął mężczyznę z wody i próbował go ratować, jednak niestety się nie udało. Prokurator zarządził sekcję zwłok celem sprawdzenia okoliczności, które mogły się przyczynić do utonięcia sosnowiczanina.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Policjanci apelują, aby pamiętać, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Ponadto należy pamiętać m.in. o: przestrzeganiu regulaminu kąpieliska, aby nie pływać w czasie burzy, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie należy wchodzić do wody i pływać po spożyciu alkoholu oraz nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku.

CZYTAJ TAKŻE:

Bezpieczniej nad wodą. Wspólne działania służb mundurowych