W ramach realizacji porozumienia policjanci Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej oraz Komendy Powiatowej Policji w Będzinie realizować będą zadania na wodach i terenach przywodnych w rejonie zbiornika wodnego Kuźnica Warężyńska – Pogoria IV.

Mundurowi z dąbrowskiej komendy w ubiegłym tygodniu rozpoczęli w ramach wspólnych działań z będzińską patrolówką kontrole rejonu zbiornika wodnego Pogoria IV. Na rowerach i motocyklach crossowych, dojadą tam, gdzie nie dotrze radiowóz. Przemieszczają się szybciej niż patrol pieszy. W ten sposób strzegą bezpieczeństwa, między innymi wypoczywających nad wodą mieszkańców Dąbrowy Górniczej oraz Będzina.

Działania mundurowych w ramach porozumienia skierowane będą na bezpieczeństwo osób wypoczywających w okolicy terenów rekreacyjnych, leśnych nad zbiornikiem Kuźnica Warężyńska. Motocykle terenowe yamaha i rowery pozwalają mundurowym kontrolować większy teren, niedostępny dla radiowozów oraz szybciej pojawiać się w niebezpiecznych miejscach. Policjanci sprawdzają trasy i ścieżki rowerowe oraz miejsca chronione.

Policjanci swoją obecnością na rowerach i crossowych motocyklach zwiększają bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Główną uwagę koncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, osobach zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych, niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji oraz niszczących strefy chronione nad Pogorią IV.