W czwartek, 14 lutego miało nastąpić otwarcie ofert na zakup działki w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej w Sosnowcu, gdzie kiedyś stał słynny Szkieletor. Przetarg jednak unieważniono.

Znajdujący się w centrum miasta teren, gdzie jeszcze niedawno stał słynny Szkieletor nie cieszy się powodzeniem. Od samego początku inwestycje w tym miejscu miały problemy.

Inwestycję, która miała być sztandarową, rozpoczęto w 1978 roku. Następnie prace zostały wstrzymane w 1993 roku. Od tego czasu obiekt niszczał i szpecił panoramę miasta. Śląski Uniwersytet Medyczny, który jest właścicielem terenu, wielokrotnie próbował go sprzedać, jednak nie było chętnych na jego zakup. Ostatecznie w 2016 roku zlecono jego wyburzenie.

Niedawno, ponownie ogłoszono przetarg na sprzedaż ponad czterohektarowego terenu. Cena wywoławcza wynosiła nieco ponad 10,7 mln złotych. Otwarcie ofert miało nastąpić w czwartek, 14 lutego. Niestety, ponownie okazało się, że terenem tym nie są zainteresowani inwestorzy. Do ŚUM nie wpłynęła żadna oferta kupna. Postępowanie zostało unieważnione.

– W terminie składania ofert tj. do godz. 11.30 w dniu 14 lutego nie wpłynęła żadna oferta w ramach ogłoszonego przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach przetargu nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej o łącznej powierzchni 43 035 m2, stanowiącej własność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, położonej w Sosnowcu w rejonie ulicy Ostrogórskiej i Rozwojowej. Z tychże względów postępowanie zostało unieważnione. Komisja przetargowa przedstawi jego Magnificencji Rektorowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach propozycję dalszych działań w zakresie sprzedaży nieruchomości – informuje Justyna Skolik ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W sprzedaży nie pomogła nawet nietypowa akcja promocyjna prezydenta miasta.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  • Dałeś radę wyprodukować 11 słów, z tego 4 z zamiarem obrażenia kogoś. A konkretnej treści zabrakło, nie wniosleś nic do dyskusji.

   Jak się z tym czujesz?

   • Doskonale!
    szwaby von 😝

    i mam nadzieję, że UM nie zgodzi się na blaszane inwestycje w tym miejscu…
    Po Kał-flandzie na Mireckiego do dziś jest hałda i nie ma obiecanego ronda, biurowców itd

    • W ogóle nie kupować w „niemieckich” sklepach, nie pracować w zagranicznych przedsiębiorstwach, nie czytać gazet co nie mają polskiego wydawcy, nie słychać radia, nie oglądać tv.
     PS. Jeszcze odgrodzic się murem od wszystkich i żyć w polskim grajdole.

 1. Za takie pieniądze to nie w tym Mieście i nie w tej lokalizacji. Inna sprawa że wychodzi na to że miasto zrobiło niedźwiedzią przysługę swoją reklamą ŚUM-owi. Nie wiedziałem że można tak wspierać niezależny podmiot. No cóż smuteczek 🙁

 2. kto by chciał w tym zasyfiałym, pełnym lumpów i upaińców cokolwiek budować, chyba tylko można tam dla upaińców baraki am postawić.

 3. Jakby chcieli sprzedać to może 120 zl/m2 przy takiej dużej działce byłoby ok, a nie ponad 240 (cena wywolawcza). I jakie to centrum?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here