Po wielu latach swojej aktywności w budynku przy ulicy Teatralnej, Teatr Dormana otwiera małą scenę na dworcu PKP Będzin Miasto. Na widzów czeka mnóstwo atrakcji.

Koniec sezonu nie oznacza dla będzińskiego teatru przerwy od pracy, wręcz przeciwnie, tegoroczne wakacje zapowiadają się bardzo pracowicie, a to za sprawą dwóch premier. Są one elementem świętowania związanego z uroczystym otwarciem Małej Sceny na dworcu PKP, którą zaplanowano na 1 czerwca.

– Świętować to wydarzenie będziemy aż dwiema premierami, bajką „Skąd słonie mają trąby?” w reżyserii jednego z najciekawszych południowoafrykańskich reżyserów i współczesną adaptacją „Antygony”, którą przygotowuje wschodząca gwiazda młodego pokolenia polskich reżyserów Tomasz Kaczorowski – mówi Paweł Klica, dyrektor placówki.

Na Małej Scenie Teatru Dormana mają być wystawiane wszystkie spektakle „baby sceny” (tzn. dla dzieci od 1 do 6 roku życia) oraz spektakle dla młodzieży (14+) i dorosłych. Ma ona również funkcjonować jako przestrzeń do prowadzenia warsztatów, spotkań, działań artystycznych i innych wydarzeń. – Będzie to przestrzeń przyjazna dla mieszkańców i przyjezdnych, otwarta na oddolne inicjatywy i służąca całej wspólnocie miejskiej – podkreśla dyrektor.

Otwarciu sceny towarzyszyć będzie premiera spektaklu dla maluchów „Skąd słonie mają trąby?”, która przeniesie je do dalekiej Afryki. Barwna, interaktywna baśń inspirowana jest legendą o tym, jak Dassie, dzielny góralek przylądkowy z serca czarnego lądu, ocalił świat przed wielką suszą.

– Chcemy inspirować i fascynować naszych widzów już od najmłodszych lat – proponując im tradycyjną baśń pochodzącą z odległej Południowej Afryki – mówi Jakub Kasprzak, dyrektor artystyczny Teatru Dormana.

Ponadto, zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym: pokaz szczudlarzy, warsztaty robienia wielkich baniek, balonikowe zoo, malowanie buziek czy warsztaty kuglarskie. W kolejnych dniach widzowie mogą liczyć na wiele innych ciekawych wydarzeń.