23 maja w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Krasickiego w Będzinie odbędą się Targi Pracy i Nauki.

23 maja w godz. od 10.00 do 12.00 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie po raz kolejny odbędą się Targi Pracy i Nauki. Osoby poszukujące pracy będą mogły zapoznać się z ofertami wielu przedsiębiorstw.

– Celem przedsięwzięcia jest pomoc osobom bezrobotnym, poszukującym pracy oraz wszystkim zainteresowanym w znalezieniu lub zmianie dotychczasowego zatrudnienia na regionalnym rynku pracy – wyjaśniają przedstawiciele PUP w Będzinie.

W programie Targów Pracy i Nauki przewidziano m.in. oferty pracy w kraju i za granicą (EURES), oferty edukacyjne szkół wyższych, oferty szkoleń i przekwalifikowań zawodowych, a także propozycje udziału w projektach współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Uczestnicy naszych targów będą mogli spotkać się i porozmawiać z pracodawcami, pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Będzinie. Będą też mogli skorzystać z porad specjalistów publicznych służb zatrudnienia – dodają organizatorzy.

Targi Pracy i Nauki w Będzinie organizowane są pod honorowym patronatem starosty będzińskiego Arkadiusza Watoły.