Wypadek na terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra w Jaworznie. Mężczyzna spadł z kładki widokowej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 maja, na terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra w Jaworznie. – Przed południem otrzymaliśmy informację, że koło mostu w rejonie Geosfery leży ranny mężczyzna – przekazał nam nadkomisarz Tomasz Obarski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Stan mężczyzny jest bardzo poważny. Na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego do szpitala.

Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniejszej spadł z około 20 metrów z kładki widokowej. – Ustalamy, w jaki sposób do tego zdarzenia doszło. Bierzemy też pod uwagę próbę samobójczą, ale za wcześnie, aby mówić o konkretnych przyczynach – podkreśla Tomasz Obarski.

Mężczyzna ma ok. 35 lat i najprawdopodobniej jest mieszkańcem Jaworzna. – Policjanci są na etapie potwierdzania tych informacji z telefonu, bowiem mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów – dodaje nadkomisarz Obarski.

Teren dawnego kamieniołomu Sadowa Góra w Jaworznie jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców naszego regionu. To urokliwe miejsce, gdzie można odpocząć i podziwiać przyrodnicze walory tego miejsca.

Więcej szczegółów wkrótce.