24 maja w Zagłębiowskiej Mediatece rusza muzyczna wystawa „Takty i riffy”. Wydarzenie to część programu 17. Sosnowieckich Dni Literatury.

Ekspozycja „Takty i riffy” stanowi część programu 17. Sosnowieckich Dni Literatury i będzie prezentowana w pasażu Zagłębiowskiej Mediateki w godzinach otwarcia instytucji.

– Wystawa „Takty i riffy” jest subiektywnym przekrojem muzycznej mapy naszego miasta. Ma na celu zaprezentowanie zespołów, które w jakiś sposób wpływają na muzyczną historię Zagłębia Dąbrowskiego, a często sięgają swoją muzyką poza granice regionu i kraju. Kolejne plansze przedstawiają, jak wielka jest skala stylistycznej różnorodności Sosnowca. Przybliżają sylwetki naszych lokalnych, muzycznych bohaterów – osób, które poprzez kolejne swoje projekty i sukcesy pokazują, że Sosnowiec to miasto niezwykłych, nietuzinkowych osobowości, utalentowanych muzyków, po prostu – ludzi z pasją! – opowiada Kinga Baranowska-Jaworek z Zagłębiowskiej Mediateki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MBP Sosnowiec (@mbp_sosnowiec)

17. Sosnowieckie Dni Literatury

Przypomnijmy, że 17. Sosnowieckie Dni Literatury ruszają 24 maja i potrwają do 2 czerwca. W tym czasie odbędzie się szereg wydarzeń. Imprezy częściowo odbywać się będą w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, a częściowo online. – Na spotkaniach plenerowych obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które należy wcześniej pobrać w Informatorium. W razie zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej w regionie, spotkania odbędą się tylko online i będą transmitowane na kanale YouTube MBP – wyjaśnia Kinga Baranowska-Jaworek.

Tegoroczna edycja Sosnowieckich Dni Literatury w dużej mierze poświęcona będzie biografiom. Gośćmi będą: Cezary Harasimowicz (autor książki o aktorce Inie Benicie), Radosław Młynarczyk (biograf Marka Hłaski), pisarka Maja Klemp (online), prozaicy Andrzej Stasiuk i Ałbena Grabowska, reportażystka i biografka Magdalena Grzebałkowska oraz zeszłoroczny laureat Nagrody Literackiej Nike, Radek Rak (online).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

17. Sosnowieckie Dni Literatury 2021. Gośćmi będą m.in. Andrzej Stasiuk, Radek Rak i Magdalena Grzebałkowska