Ruszył przetarg na przebudowę wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu. Prace potrwają dwa lata.

Wiadukt na Wojska Polskiego zostanie przebudowany, a w zasadzie wybudowany od nowa. Przetarg obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę całkowicie nowego – osobno dla części drogowej i tramwajowej.

wiadukt, tory
Wiadukt Wojska Polskiego – fot. UM Sosnowiec

Całość ma być zwieńczona stalowymi przęsłami w kształcie łuku. – Liczyliśmy, że część funduszy otrzymamy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednak ich rozdział pozostawił wiele do życzenia. Mimo to, chcemy tę inwestycję przeprowadzić, ale jednocześnie będziemy szukali środków zewnętrznych – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

wiadukt, tory
Wiadukt Wojska Polskiego – fot. UM Sosnowiec

De facto na ulicy Wojska Polskiego powstaną dwa wiadukty – pod jezdnią i torowiskiem. Na części drogowej powstanie jezdnia oraz ciąg pieszo-rowerowy. Trasa tramwajowa będzie za to dwutorowa. – Na oferty czekamy do 10 czerwca. Po otwarciu ofert planowana jest dwustopniowa aukcja elektroniczna. Ewentualny zwycięzca będzie miał 24 miesiące na wykonanie prac – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

To kolejny wiadukt, który miasto zdecydowało się wyremontować. Kilka dni temu pisaliśmy o rozstrzygniętym przetargu na remont wiaduktu przy ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu. Prace obejmujące demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień oraz wymianę nawierzchni chodników wykona za ponad 1,7 mln zł forma Ambet.

CZYTAJ TAKŻE:

Umowa na przebudowę torowiska w Sosnowcu podpisana. Prace mają potrwać 22 miesiące