Szpital w Czeladzi przechodzi kompleksowy remont. Rozpoczęła się właśnie termomodernizacja całego budynku.

Szpital w Czeladzi przechodzi prawdziwą metamorfozę. Chodzi nie tylko o remontowane oddziały. Zmienia się też na zewnątrz. Ruszyła bowiem termomodernizacja budynku. – To ogromne przedsięwzięcie, które będzie trwało wiele miesięcy. Prace rozpoczęły się docieplaniem i izolowaniem fundamentów. W dalszym etapie docieplony zostanie cały obiekt, wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna, a budynek zostanie pokryty nową ciekawą i estetyczną elewacją – przekazał kilka dni temu Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Szpital, Budynek, Samochód, Materiały budowlane, Drzewa
Szpital w Czeladzi przechodzi kompleksowy remont – fot. Facebook/Zbigniew Szaleniec

Remont szpitala w Czeladzi

Rozpoczęła się też budowa parkingu na kilkadziesiąt samochodów. – Miło słyszeć o tych wszystkich planach remontowych, bezpośrednio z ust pełnomocnika starosty ds. zarządzania szpitalem Dariusza Jorga, a wcześniej także samego starosty będzińskiego Sebastiana Szaleńca. Z radością przyjąłem też informację, że obaj panowie mają ambicje, by nasz czeladzko-będziński szpital stał się jednym z najnowocześniejszych w regionie i to nie tylko pod względem wyglądu, ale i wyposażenia oraz kwalifikacji personelu medycznego – podkreśla burmistrz Szaleniec.

Szpital, Budynek, Drabina, Ogrodzenie, Chodnik
Szpital w Czeladzi przechodzi kompleksowy remont – fot. Facebook/Zbigniew Szaleniec

Warto dodać, że miasto cały czas wspiera szpital finansowo. – W ubiegłym roku przekazaliśmy na termomodernizację szpitala należne Czeladzi 100 tys. euro unijnych dotacji, a w tegorocznym budżecie mamy zabezpieczone 300 tys. zł na zakup sprzętu medycznego – dodaje Zbigniew Szaleniec.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Szpital w Czeladzi doceniony. Jest jedną z najlepiej zarządzanych lecznic w Polsce