CTL Logistics pomoże w zakupie urządzenia do monitorowania hemodynamicznego pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Zarząd CTL Logistics podjął decyzję o przekazaniu darowizny na dofinansowanie zakupu urządzenia do monitorowania hemodynamicznego pacjentów hospitalizowanych w klinicznym oddziale anestezjologii i intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Beneficjentem jest fundacja Politrauma, która wspiera placówkę.

Urządzenie to w sposób zaawansowany monitoruje parametry wydolności układu sercowo-naczyniowego pacjenta, pozwalając zoptymalizować farmakoterapię u pacjenta z niestabilnym stanem hemodynamicznym na wskutek uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego i płuc między innymi, po przebytym zakażeniu COVID-19 – wyjaśnia dr Michał Stasiowski, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz prezes zarządu fundacji Politrauma.

– Szpital Św. Barbary w Sosnowcu, podobnie jak cała służba zdrowia jest po bardzo ciężkim 2020 roku, w czasie którego większość sił i środków było przeznaczonych na walkę z koronawirusem. Dla nas, pełniących służbę na torach ten rok także był trudny, zarówno organizacyjnie jak i finansowo. Jednak to tutaj jest nasza siedziba, to tutaj mieszkają setki naszych pracowników, ich rodziny, najbliżsi. Prócz swoich zadań biznesowych realizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, szczególnie na rzecz ochrony życia i zdrowia, edukacji, wyrównywania szans – mówi Grzegorz Bogacki, prezes CTL Logistics.

W ubiegłym roku CTL Logistics wspierał m.in. podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 36 w Sosnowcu.

CZYTAJ TAKŻE:

Jak zaplanować szkolenie z pierwszej pomocy dla firm? Odpowiadamy!