Od 17 marca zawieszona zostaje obsługa podatników w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu. Powód? Koronawirus, a dokładnie wzrost zakażeń w województwie śląskim.

W Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu została zawieszona bezpośrednia obsługa podatników. – Ze względu na sytuację epidemiczną, w terminie od 17 marca do 2 kwietnia zostaje zawieszona obsługa bezpośrednia podatników w I Urzędzie Skarbowym w Gliwicach oraz Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu, a także odwołana możliwość e-Rezerwacji wizyt w tym okresie – poinformował Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

W siedzibie Urzędu Skarbowego w Sosnowcu w godz. 8.00-14.30 czynny będzie punkt przyjmowania i wydawania dokumentów, jednakże bez możliwości konsultacji. Dokumenty można również złożyć wrzucając je do skrzynki znajdującej się przy wejściu do urzędu.

– Przypominamy, że większość dokumentów podatkowych można szybko, bezpiecznie i wygodnie złożyć elektronicznie przez stronę podatki.gov.pl, biznes.gov.pl lub za pośrednictwem ePUAP – mówi Michał Kasprzak. – Najprostszym sposobem złożenia zeznania podatkowego jest skorzystanie z usługi Twój e-PIT. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie www.podatki.gov.pl – dodaje rzecznik.