Znamy sylwestrowe plany naszych zagłębiowskich miast. Mieszkańcy mają spory wybór – w każdym z nich w plenerze pożegnamy 2017 rok. Jest w czym wybierać.

Sylwester 2017 w Będzinie

Tegoroczny Sylwester w Będzinie odbędzie się w klimacie lat 70 i 80-tych. W Parku Syberka mieszkańcy bawić się będą w rytmach muzyki takich zespołów jak Abba, Roxette oraz Boney M. Wystąpią Abba Fabily (20.30), Roxanne – Roxette Tribute Band (21:30) i Babylon – Boney M. Cover Show (23.00). O północy na będzińskim niebie rozbłyśnie wyjątkowy pokaz fajerwerków.

Sylwester 2017 w Czeladzi

Na imprezę pod chmurką mogą także liczyć mieszkańcy Czeladzi. Impreza sylwestrowa, którą poprowadzi DJ Michał Kuźma, wystartuje o godz. 22.00 na czeladzkim rynku. Mieszkańcy usłyszą najlepsze utwory, które osiągnęły rekordową oglądalność na YouTube. O północy tradycyjny pokaz pirotechniczny, toast noworoczny i życzenia.

Sylwester 2017 w Dąbrowie Górniczej

Tegoroczna impreza sylwestrowa w Dąbrowie Górniczej będzie wyjątkowa. Zamiast hucznej imprezy na Placu Wolności odbędzie się alternatywna zabawa, czyli „Sylwester dla aktywnych” na plaży miejskiej Pogorii III.

Start wydarzenia zaplanowano na godz. 22:30, a zabawa potrwa do 00:30. Na uczestników czekają m.in. sportowe konkurencje, takie jak morsowanie i bieg z przeszkodami po plaży na dystansie ok. 600 m, czyli „Sylwestrowy Eliminator”. Poza sportowymi wyzwaniami, czekają również niespodzianki. Udział w imprezie jest otwarty i bezpłatny.

Sylwester 2017 w Jaworznie

Nowy rok w plenerze powitają również mieszkańcy Jaworzna. Impreza na rynku rozpocznie się o godz. 22.00. O oprawę muzyczną zadba DJ Jack oraz DJ Adamus – producent muzyczny, dziennikarz radiowy, juror popularnego show muzycznego „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Sylwester 2017 w Łazach

Gmina Łazy również zaprasza swoich mieszkańców na Sylwestra pod Zegarami. Impreza rozpocznie się o godz. 23.00. W programie dyskoteka pod gwiazdami oraz profesjonalny pokaz sztucznych ogni. Nie zabraknie też noworocznych życzeń i toastów. Wydarzenie potrwa do ok. 1.30.

Sylwester 2017 w Ogrodzieńcu

W Ogrodzieńcu impreza sylwestrowa odbędzie tradycyjnie na Placu Wolności przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Zabawa wystartuje o godz. 22.00. Pierwszy wystąpi DJ, który zagra najbardziej znane przeboje. Od 23.00 zabawa prowadzona będzie w rytmie góralskim utworów. O północy zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a następnie zaprezentuje się zespół Red Dance. Impreza zakończy się po godz. 1.30.

Sylwester 2017 w Sosnowcu

W stolicy naszego regionu impreza sylwestrowa już po raz kolejny odbędzie się na placu przed Urzędem Miasta. Zabawa rozpocznie się o godz. 22.00. O oprawę muzyczną zadba DJ Wikar, znany z anteny radia Eska. Na scenie tego wieczoru zobaczymy też sosnowiecką grupę Silver Dance, a gwiazdą będzie zespół Feel, który w swych szeregach ma również muzyków z Sosnowca.

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy postanowili zrezygnować ze sztucznych ogni. Na powitanie nowego roku mieszkańcy Zagłębia zobaczą specjalnie przygotowany pokaz laserów. – Ta decyzja wynika z troski o spokój i bezpieczeństwo naszych czworonogów – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Sylwester 2017 w Siewierzu

W Siewierzu stary rok pożegnamy na miejskim rynku. Impreza rozpocznie się o godz. 23.00 i potrwa do ok. 1.00. W programie m.in. zabawy przy muzyce dance prezentowanej przez DJ-a, życzenia noworoczne od burmistrza oraz profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Sylwester 2017 w Wojkowicach

W tym roku mieszkańcy 2017 rok pożegnają w muszli koncertowej w Parku Miejskim. Impreza rozpocznie się o godz. 22.00. Doskonałą atmosferę oraz energetyczną dawkę dobrej muzyki zapewni program przygotowany przez DJ-a. Nie zabraknie też tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Huczne świętowanie Sylwestra zakończy się o 1 w nocy. – Każdy uczestnik imprezy będzie miał również okazję do tradycyjnego już poczęstunku w postaci zupy burmistrzówki, która doda nam energii do całonocnej zabawy – podkreśla Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Sylwester 2017 w Zawierciu

W Zawierciu mieszkańcy będą bawić się na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury „Centrum”. Miejska impreza rozpocznie się o godz. 23:00 od występu zawierciańskiego zespołu Klimat. Następnie zebranych gości zabawiać będzie DJ. Około północy mieszkańcom życzenia noworoczne przekaże prezydent miasta – Witold Grim. Nie zabraknie także tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Zabawa potrwa do 1:30.

MZ/MC