Teatr Zagłębia nowy rok przywita swoich widzów premierą „Pomocy domowej” Marca Camolettiego.

4 stycznia 2018 roku w sosnowieckim teatrze odbędzie się kolejna premiera. Tym razem będzie to „Pomoc domowa” Marca Camolettiego, którą na deski teatru przełożył ceniony aktor i reżyser Wojciech Leśniak.

– To już jest powoli tradycja, że nowy rok witamy w Teatrze Zagłębia jakąś śmieszną farsą. Będzie wesoło. Zrobiliśmy fajny spektakl i mam nadzieję, że spodoba się naszym widzom i przez te dwie godziny zapomną o codziennych troskach i problemach – mówi Wojciech Leśniak, reżyser przedstawienia.

„Pomoc domowa” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ
„Pomoc domowa” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ

„Pomoc domowa” to w rzeczywistości druga część „Boeing, Boeing”, którą napisał Marc Camoletti. – Przeczytałem ją i doszedłem do wniosku, że właściwie te dwa tytuły łączy tylko jedna postać (Nadia – przy. red.), a nie ma nic wspólnego z fabułą pierwszej części „Boeing, Boeing”– tłumaczy Wojciech Leśniak.

„Pomoc domowa” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ
„Pomoc domowa” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ

Nadia, niezastąpiona pomoc domowa, rozpoczyna pracę u małżeństwa Olgi i Norberta. Szybko się jednak okazuje, że w jej zakres obowiązków nie wchodzi tylko sprzątanie i opieka nad domem, bo małżeństwo pilnie potrzebuje urozmaicenia od codziennej rutyny. Co robią? To, co kusi wszystkich w takich sytuacjach – każde z nich potajemnie rozpoczyna namiętny romans. Misją Nadii jest utrzymać w sekrecie ich gorące przygody – misją o tyle trudną do wykonania, że wszystko dzieje się w mieszkaniu spokojnego i zgodnego na pozór małżeństwa. Czy jej się uda?

– „Pomoc domowa” to jest tak naprawdę mój stary pomysł. Chciałem go już zrobić 2-3 lata temu po „Boeing, Boeing”, natomiast nie było wtedy możliwości i teraz mogłem do tego wrócić – dodaje Wojciech Leśniak.

„Pomoc domowa” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ
„Pomoc domowa” w Teatrze Zagłębia – fot. MZ

W postać tytułowej Nadii wcieli się Ryszarda Bielicka-Celińska. Na scenie zobaczymy także Aleksandra Blitka (jako Marka), Beatę Deutschman (jako Olgę) oraz Przemysławę Kanię (Jako Norberta) i Małgorzatę Saniak (zagra Maję).

PRZECZYTAJ TEŻ: Wojciech Leśniak z Teatru Zagłębia z prestiżową nagrodą

Premiera odbędzie się 4 stycznia 2018 o godz. 19.00 w sosnowieckim Teatrze Zagłębia. Spektakl realizowany jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Zobacz zdjęcia z próby medialnej: