Tegoroczna impreza sylwestrowa w Dąbrowie Górniczej będzie wyjątkowa. Zamiast hucznej imprezy na Placu Wolności odbędzie się alternatywna zabawa czyli „Sylwester dla aktywnych”.

„Sylwester dla aktywnych” przygotowano z myślą o tych, którzy w ten wyjątkowy wieczór pragną połączyć niezapomnianą zabawę ze sportowymi emocjami. A tych na pewno nie zabraknie.

Tegoroczna impreza sylwestrowa odbędzie się na plaży miejskiej Pogorii III. Jak tłumaczy współorganizator, którym jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, celem imprezy jest nie tylko dobra zabawa, ale i popularyzacja i upowszechnianie sportu, jako zdrowej i prostej formy wypoczynku, a także przedstawienie walorów rekreacyjnych wokół zbiornika wodnego Pogoria III.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 22:30 i potrwa do 00:30. Na uczestników czekają m.in. sportowe konkurencje, takie jak morsowanie i bieg z przeszkodami po plaży na dystansie ok. 600 m, czyli „Sylwestrowy Eliminator”. Poza sportowymi wyzwaniami, czekają również niespodzianki.

Udział w imprezie jest otwarty i bezpłatny. Jednak, aby wziąć udział w sportowych konkurencjach należy zgłosić swój start do 18 grudnia, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Niech nie będzie niczego

Mieszkańcy dębowego miasta nie kryją swojego rozczarowania z powodu braku imprezy sylwestrowej z udziałem DJ-a, śpiewającej gwiazdy czy świetlnego show na niebie. W popularnym serwisie społecznościowym znaleźć można wpisy pełne oburzenia sugerujące, że miasto nie dba o potrzeby swoich mieszkańców. – Może i trudno przebić wielką imprezę sylwestrową, która odbywa się np. w Katowicach, ale mieszkańcom Dąbrowy Górniczej również należy się jakaś rozrywka – napisała rozżalona mieszkanka.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

 1. Oszczędności. W Sosnowcu jest to samo. Rezygnują z fajerwerków, żeby zwierzaków nie płoszyć, a prawdziwym powodem jest brak pieniędzy na te fajerwerki. Tyle się mówi, żeby Zagłębie było atrakcyjne, żeby ludzie bawili się tutaj zamiast jeździć do Katowic, ale jak się bawić? Sylwester na sportowo? Dni dąbrowy na sportowo to bym jeszcze zrozumiał, ale zimą chcecie ciągać ludzi po plaży na Pogorii?

   • Jasne 🙂 Chyba 20 metrów drogi by wyremontowali za te pieniądze co wydają na pokaz sztucznych ogni. Może by starczyło.
    Właściwie Sosnowiec to jest miasto które powinno się składać tylko z dróg, tak aby ludzie mogli jeździć do pracy do Dąbrowy i do Katowic na imprezy. W Sosnowcu każdy powinien mieć tylko sypialnię, obok budkę z piwem i garaż. Po co więcej.

     • Szanowny Panie, A czy zgadza się Pan na remontowanie tej samej ulicy 2 razy w przeciągu 5 lat ? Bo na Zagórzu jest taka ulica co ją rozkopali na pół roku – zrobili ją od podstaw a teraz zakończył się kolejny remont tej samej drogi bo trzeba było zaingerować w sieć i ją zmodernizować. To uważa Pan że to nie jest marnotrawienie pieniędzy? Skoro lekką ręką idzie im podejmowanie tak nieekonomicznych decyzji to proszę te pare tysiaków na kilka sztucznych ogni i dja to jak kieszonkowe przy tamtych kwotach…

     • A jak ulica nie była remontowana dłużej niż 5 lub 10 lat, patrz 3 maja ?! To dalej woli Pan wydawać kasę na fajerwerki i sylwestry pod gołym niebem ?😛😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here