Przed nami trzecia już edycja „Święta Rodziny”, czyli niezwykłego przedsięwzięcia skierowanego do całych rodzin. Przez dwa dni park na Podłężu zmieni się w wielki plac rodzinnych gier i zabaw. – To impreza idealna do spędzania czasu razem w gronie najbliższych – podkreślają urzędnicy.

W najbliższy weekend (26 i 27 maja) Jaworzno będzie obchodził „Święto Rodziny”. Wydarzenie skierowane jest do całych rodzin. Wspólna zabawa rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 w parku na Podłężu.

– „Święto Rodziny” to doskonała okazja do świetnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. Poprzednie edycje tego święta pokazały, że warto kontynuować to duże rodzinne spotkanie. W jego organizację angażuje się wiele osób, instytucji i firm. W tym roku będziemy bawić się w Parku na Podłężu. To piękne, zielone a przede wszystkim bezpieczne miejsce z dużym potencjałem w organizacji tego typu wydarzeń. Zapraszam całe rodziny do spędzenia w miłej atmosferze ostatniego majowego weekendu – zachęca Monika Bryl, zastępca prezydenta Jaworzna i pomysłodawca wydarzenia.

Całość terenu na którym będzie się odbywać „Święto Rodziny” zostanie podzielona na specjalne strefy, w których skorzystać będzie można z różnorodnych atrakcji. Pierwszego dnia dzieci i rodziny wezmą udział w podróży „Dookoła Świata”. – Najmłodsi odwiedzą trzy wioski tematyczne z różnych zakątków świata, ponadto będą mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach m.in. tworzenia flakoników z butelek i ze sznurka, tatuaży z brokatu, malowanie farbami świecącymi w ciemności – wymienia Monika Bryl.

Każdy znajdzie coś dla siebie w strefach: malucha, zdrowia, rekreacyjnej i gastronomicznej. Oprócz tych atrakcji przygotowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. – Tego dnia nie zabraknie też wesołego miasteczka ze zjeżdżalniami – dodają organizatorzy.

Pierwszy dzień „Święta Rodziny” zakończy się koncertem zespołu Baciary. Znani i lubiani artyści zaśpiewają o godz. 17.30.

W niedzielne popołudnie rodziny przeniosą się w krainę bajek do krainy Flinstonów i disneyowskich księżniczek. – Najmłodsi będą mogli skorzystać z warsztatów m.in. z robienia lizaków, kwiatów z osikowego drewna czy malowanie twarzy. Ponadto starsi wielbiciele „Władcy Pierścienia” będą mogli wziąć udział w prezentacji i zagadkach ze świata Tolkiena – podkreśla Monika Bryl.

Tak jak pierwszego dnia, dla rodzin przygotowane zostaną strefy: malucha, zdrowia i rekreacyjna. W strefie gastronomicznej na maluchy czekać będą lody, poczęstunek czy foodtrucki ze zdrową żywnością.

– „Święto Rodziny” doskonale wpisuje się w program „Jaworzno Wspiera Rodziny”. Najlepszą inwestycję, którą jako prezydent mogę sobie wyobrazić. Inwestycję w mieszkańców Jaworzna. Dlatego razem z moimi współpracownikami zapraszamy na majowe świętowanie – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Wkrótce sam park na Podłęzu zmieni swoje oblicze. – Niedawno podpisana została umowa na dofinansowanie modernizacji parku, a już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy. W Parku Podłęże uporządkowana zostanie zieleń, zostaną nasadzone nowe rośliny, powstanie mała architektura, nowe alejki, oświetlenie oraz część rekreacyjna. Park będzie jeszcze piękniejszym miejscem – podkreśla Paweł Silbert.