Sosnowieccy policjanci zatrzymali 27-latka, który strzelał z broni na śrut do swojego sąsiada. Okazało się, że miał on w swoim mieszkaniu duże ilości ecstasy, amfetaminy i marihuany. Policjantów o interwencję poprosił sam 27-latek.

Sosnowieccy policjanci otrzymali informację, że w jednym z bloków w dzielnicy Juliusz doszło do awantury sąsiedzkiej. Do drzwi 27-latka miał dobijać się jego sąsiad, w związku z czym mężczyzna wezwał policję. – Proszący o pomoc policjantów oświadczył, że zna mężczyznę, który zakłócał mu spokój. Mundurowi dotarli do sprawcy awantury, od którego dowiedzieli się, że jego „wizyta” wynikła z faktu, że zgłaszający interwencję 27-latek strzelał do niego z broni gazowej ze śrutową amunicją i zdewastował jego skrzynkę na listy. Mężczyzna miał niegroźne rany ręki i nogi – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Po rozmowie z ranionym mężczyzną mundurowi zatrzymali zgłaszającego 27-latka. Mężczyzna był pijany, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Aby zabezpieczyć broń z której strzelał, policjanci weszli do jego mieszkania. Natrafili jednak na przeszkodę w postaci dużego i agresywnego psa.

Miał mieszkanie pełne narkotyków

Na miejsce przyjechał członek rodziny zatrzymanego, który zobowiązał się zająć zwierzęciem. – Dzięki temu, że policjanci cały czas wykazywali wyjątkową czujność, w porę przejrzeli jego zamiary. Już chwilę później „uczynny” mężczyzna usiłował zabarykadować się w mieszkaniu 27-latka, uniemożliwiając policjantom wejście do środka. Szybko został jednak obezwładniony, a śledczy przeszukali mieszkanie – relacjonuje Sonia Kepper.

W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli 721 tabletek ecstasy, amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 3,1 tys. dilerskich porcji i marihuanę pozwalającą na sporządzenie 520 działek. Odnaleźli także krótką broń gazową, z której najprawdopodobniej strzelał do sąsiada.

Prokurator przedstawił 27-latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić do więzienia na 10 lat.

zagłębie-info