W piątek, 25 stycznia mieszkańcom Sosnowca zostanie oddany do użytku duży stok na Górce Środulskiej. Początkujący mogą też korzystać z małych wyciągów.

Ujemne temperatury pozwoliły na uruchomienie naśnieżania dużego stoku na Górce Środulskiej. Na stoku wciąż trwa naśnieżanie, które umożliwi białe szaleństwo w mieście. Pierwsi chętni będą mogli testować stok już w piątek, 25 stycznia od godz. 15 do 22.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych obiekt czynny będzie w tygodniu od 15 do 22, a w weekendy od 10 do 22. Ponadto, mieszkańcy mogą korzystać z dwóch małych, 150-metrowych wyciągów, które czynne są w tych samych godzinach.

Górka Środulska - fot. UM Sosnowiec
Górka Środulska – fot. UM Sosnowiec

Karnet obejmujący 10 wjazdów małymi wyciągami kosztuje 8 zł (w tygodniu) lub 10 zł (w weekendy). Można także skorzystać z karnetów czasowych. Za godzinny karnet trzeba zapłacić 6 zł w tygodniu i 7 w weekend, za dwie godziny odpowiednio 8 i 9 zł, za trzy – 14 i 15 zł, a za cztery godziny – 16 i 17 złotych.

Natomiast za 10 wjazdów dużymi wyciągami zapłacimy 18 zł (w tygodniu) lub 22 zł (w weekendy). Ponadto, będzie można skorzystać z karnetów czasowych, gdzie godzina jazdy zapłacić będzie trzeba 12 zł w tygodniu i 22 w weekendy. Za dwie godziny odpowiednio 16 i 23 zł, za trzy – 20 i 32 zł, a za cztery godziny – 28 i 37 złotych.

Warto podkreślić, że w czasie ferii zimowych na Górce Środulskiej zorganizowane zostaną zajęcia nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Ponadto, od poniedziałku do piątku do godz. 15.00 dzieciom i młodzieży zamieszkałym na terenie Sosnowca lub uczęszczającym do sosnowieckich szkół umożliwione zostanie nieodpłatne korzystanie z wyciągów narciarskich.