Budowa centrum przesiadkowego i przebudowa układu drogowego w śródmieściu Dąbrowy Górniczej idzie do przodu. Sporo dzieje się w okolicy stacji kolejowej, wkrótce zmiany czekają pasażerów pociągów.

Trwa budowa centrum przesiadkowego i przebudowa układu drogowego w śródmieściu. Aktualnie intensywne prace toczą się w okolicy stacji kolejowej. 31 kwietnia rozpoczęło się betonowanie stropu tunelu pod torami na przedłużeniu ulicy Kościuszki.

– Trwa również betonowanie konstrukcji nowego peronu, przejścia podziemnego i prowadzących do niego schodów oraz szybów windowych. Tymi właśnie schodami, już na początku maja, podróżni będą wchodzić na nowy peron. Wtedy też pociągi pojadą już nowym torem, a front robót przeniesie się na drugą stronę peronu – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

– Zgodnie z harmonogramem, 3 lub 4 maja przekładamy ruch kolejowy na nowy tor po betonowanym właśnie obiekcie. Wtedy zaczniemy rozbierać tor, po którym teraz jeżdżą pociągi, kontynuowana będzie też budowa dalszej części tunelu. Dojście do peronów od strony ul. Limanowskiego poprowadzone będzie nową połówką przejścia podziemnego. Stary peron z wiatą zostaną rozebrane i zastąpione aktualnie budowanym peronem – mówi Krzysztof Klimosz, inżynier kontraktu.

Budowa centrum przesiadkowego przy kolejowej stacji w centrum i przebudowa układu drogowego to jedna z kluczowych miejskich inwestycji. Wszystko ma być gotowe do końca marca 2023 roku.