W nadchodzący weekend wielkie muzyczne święto w Sosnowcu. Przez trzy dni, na scenie zlokalizowanej w Parku Sieleckim, pojawi m.in. Mrozu, Fun Factory czy Perfect.

Tegoroczny Fun Festival (wcześniej Dni Sosnowca) zapowiada się niezwykle ciekawie. Urzędnicy postanowili zmienić formułę wydarzenia. Muzyczne święto odbędzie się w dniach 1-3 czerwca.

Podobnie, jak w latach ubiegłych to wyjątkowe muzyczne święto odbywające się w Sosnowcu podzielone zostanie na trzy bloki tematyczne, tak aby zaspokoić różne gusta muzyczne sosnowiczan.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:40 od występu Prezesury, artysty pochodzącego z Sosnowca. Następnie, przed sosnowiecką publicznością wystąpi Mrozu, czyli Łukasz Mróz. Po nim, na scenie pojawi się Anna Wyszkoni.

W sobotę, 2 czerwca, szykuje się wielka impreza w stylu lat 80. i 90. Na scenie wystąpią zespoły: Loona, Bad Boys Blue czy Fun Factory, który do Sosnowca przyjedzie w oryginalnym składzie.

Ostatniego dnia, 3 czerwca, wystąpi legenda polskiego rocku – zespół Perfect, który na pewno rozgrzeje publiczność do czerwoności przy swoich najlepszych przebojach.

To jednak nie są wszyscy artyści, których zobaczymy na scenie w trakcie Sosnowiec Fun Festival. Scena będzie także otwarta na lokalne zespoły, które zostaną wybrane w specjalnie zorganizowanym konkursie.

Darmowa komunikacja podczas Dni Sosnowca

Podczas Dni Sosnowca uruchomione zostaną darmowe autobusy. Kursować będą w dniach 1-3 czerwca na czterech trasach po zakończeniu występów tegorocznych gwiazd, które zagrają w Parku Sieleckim.

Autobusy będą odjeżdżać z przystanku Wawel Sielec w następujących kierunkach: Osiedle Bór Pętla, Zagórze Zajezdnia przez Klimontów, Dąbrowa Górnicza Centrum oraz Milowice Most.