Trzydniowy festiwal w ramach Dni Sosnowca powraca. Wielkie muzyczne święto potrwa od 7 do 9 czerwca. Kto wystąpi?

Dni Sosnowca 2019 ponownie odbędą się pod nazwą Sosnowiec Fun Festival. Koncerty plenerowe zaplanowano na 7-9 czerwca. Podobnie, jak w ubiegłym roku wydarzenie podzielone będzie na trzy bloki tematyczne. Kogo zobaczymy na scenie?

– Termin konsultowaliśmy z innymi miastami Zagłębia Dąbrowskiego, tak aby święta miast nie kolidowały ze sobą, a mieszkańcy mogli uczestniczyć w wybranych wydarzeniach – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Piątek, 7 czerwca

Pierwszego dnia na sosnowieckiej scenie zlokalizowanej w Parku Sieleckim zobaczymy rodzimych artystów. – Zagłębiowskie zespoły i muzycy przejmą scenę, a my damy im okazję do zagrania przed własną publicznością – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tego dnia odbędzie się również konkurs, którego zwycięzca zagra ponownie w niedzielę, przed występem gwiazdy wieczoru.

Sobota, 8 czerwca

W tym dniu królować będzie muzyka disco i dance, które łączyć będą szaloną zabawę lat 70. 80 i 90. ze współczesnością. Na scenie zobaczymy artystów znanych przez tych młodszych, ale tez i nieco starszych mieszkańców miasta.

Przed sosnowiecką publicznością wystąpi zespół Łobuzy, który szturmem wdarł się na scenę muzyki disco i dance. Ich debiutancki singiel pt. „Ona czuje we mnie piniądz” okrył się Diamentowa płytą w niespełna rok po premierze, a w serwisie YouTube obejrzano go już ponad 82 mln razy.

Od tamtego czasu Łobuzy nie zwalniają tempa i nie przestają zaskakiwać, a każdy ich singiel zamienia się w hit. Obok najnowszej propozycji chłopaków pt. „Zbuntowany anioł” nie da się przejść obojętnie.

Tego samego dnia zobaczymy również niemiecki zespół eurodance powstały w Niemczech w latach 90 – Captain Jack. Muzyka oraz postać Captain Jack była stylizowana na wzór treningów wojskowego. Grupa zdobyła 19 złotych i platynowych płyt w Europie.

Następnie, na scenie pojawi się włoska piosenkarka eurodance Alexia, która zadebiutowała albumem „Fan Club” w 1997 roku. Krążek promował jej najsłynniejszy przebój „Uh La La La”.

Gwiazdą wieczoru będzie legendarny zespół Boney M., który w Sosnowcu wystąpi wraz z Sheylą Bonnick, członkinią pierwszego składu Boney M. Zespół święcił międzynarodowe sukcesy dzięki takim przebojom, jak „Daddy cool”, „Sunny”, „Ma baker”, „Belfast” czy „River of Babilon”. Dzięki tym produkcjom, zespół był jednym z najpopularniejszych zespołów tanecznych w Europie, a ich utwory pozostały w pamięci do dzisiaj.

Niedziela, 9 czerwca

Ostatniego dnia wystąpi legenda polskiej sceny rockowej – Kazik Staszewski z zespołem Kult. Tego zespołu chyba nie trzeba bliżej przedstawiać, to twórcy takich utworów, jak „Krew Boga”, „Arahja”, „Baranek”, „Dziewczyna bez zęba na przedzie”, czy nieco nowszych utworów „Madryt” i „Wstyd”.

– Podczas występu w Sosnowcu być może Kult zagra utwór „Leave the kids alone” z repertuaru Brooze&Glory, grypy założonej w Londynie przez pochodzącego z Sosnowca Marka Ruska – mówią organizatorzy wydarzenia. – Podczas londyńskiego koncertu Kazik zaprosił Marka na scenę, gdzie razem zaśpiewali kilka piosenek. Jedną z nich był wspomniany utwór i od tej pory numer ten można często usłyszeć na koncertach Kultu – dodają.