Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński będzie ubiegał się o drugą kadencję. – Będę ubiegać się o drugą kadencję, bo wiem, że razem możemy jeszcze wiele w naszym ukochanym mieście zmienić – mówi prezydent Chęciński.

Arkadiusz Chęciński oficjalnie potwierdził już, że będzie kandydować w tegorocznych wyborach samorządowych. Będzie wspólnym kandydatem tzw. Koalicji Obywatelskiej Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

– Gdy już prawie 4 lata temu obejmowałem jakże zaszczytną funkcję prezydenta miasta Sosnowca, to wszyscy razem obiecywaliśmy sobie ogromne zmiany w naszym mieście. Obiecywaliśmy sobie, że z siebie, z wnętrza, wydobędziemy potencjał, energię, która przez wiele lat w nas była głęboko schowana – mówi Arkadiusz Chęciński. Obiecywaliśmy sobie remonty naszych osiedli, dróg, szkół, budynków, budowę nowych obiektów. Dzisiaj, gdy spotykam się z mieszkańcami, gdy chodzę po ulicach naszego pięknego miasta, słyszę, że wiele się udało, ale jeszcze wiele przed nami. Dlatego podjąłem decyzję o ponownym kandydowaniu na urząd prezydenta Sosnowca, bo wiem, że hasło „Dumni z Sosnowca” obowiązuje i będzie obowiązywało, bo wiem, że razem możemy jeszcze wiele w tym naszym mieście zmienić – dodaje.

Arkadiusz Chęciński ma 46 lat i od 2014 roku jest prezydentem Sosnowca. W drugiej turze wyborów uzyskał 63,16 proc. głosów i pokonał wieloletniego prezydenta Kazimierza Górskiego. Ukończył administrację publiczną w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. W latach 2011-2013 był zastępcą prezydenta Sosnowca. Był też członkiem zarządu województwa śląskiego.

Kto kontrkandydatem prezydenta Chęcińskiego?

Czy jest ktoś, kto może zagrozić pozycji Arkadiusza Chęcińskiego i pokonać obecnego prezydenta Sosnowca? Na razie wiadomo, że chęć kandydowania wyrazili: radna Prawa i Sprawiedliwości Renata Zmarzlińska-Kulik oraz radny Karol Winiarski, który niedawno zarejestrował stowarzyszenie „Sosnowiczanie z Karolem Winiarskim”. Ostatecznej decyzji o kandydowaniu nie podjął jeszcze Tomasz Niedziela z SLD.